Select Page

Advertisement

5 TON – czyli jazda wyprawówką w przeprawie

5 TON – czyli jazda wyprawówką w przeprawie

Off-Fear prowadzony przez Beatę to projekt popularyzujący różne formy off-road’u. Beata wpadła dwa lata temu na pomysł połączenia czegoś, co dla wielu jest połączeniem niemożliwym czyli jazda autem wyprawowym w trudnym terenie gdzie zazwyczaj spotkać można terenowe potwory a nie wyposażone we wszystko wyprawówki.

Dlaczego 5 ton? Przeciętny samochód wyprawowy waży 2,5 tony, a w tej imprezie nie jedzie się indywidualnie. Zespół to 2-3 auta, w sumie około 5 ton metalu.
Wyobraź sobie, że jesteś 1000-2000km od domu. Na obszarze 100-200km możesz spotkać co najwyżej dzikiego pasterza owiec, nie ma mechaników, wulkanizacji, supermarketów i hoteli. To oczywiście nieprawda. Będziemy kręcić się w ogół mojego rodzinnego miasta Ełk. Chodzi jednak o to aby ta przygoda dała Ci możliwość weryfikacji umiejętności i sprzętu zanim ruszysz na daleką wyprawę.
50% typowa turystyka 4×4, 50% lekka przeprawa dla samochodów wyprawowych.
 
Będziesz jechać po roadbooku trafiając na piękne miejsca warte zatrzymania się i obejrzenia oraz pokonywać przeszkody terenowe. Będzie mokro (ale nie do klamek), stromo i krzywo (ale do pokonania samochodem wyprawowym). Zanim jednak rozpędzisz swoja machinę 4×4 i zaczniesz siłą taranować przeszkodę przypomnij sobie, że po przejechaniu Twój samochód ma być nadal sprawny. Zachęcam do rezygnacji z ciśnienia i konkurowania, zamiast tego zachęcam do kombinowania i współpracy.
Wszystko co przygotowaliśmy da się przejechać, ale wymaga to czasu, pomyślenia i próbowania.

Zapewniamy przyjazne warunki, pomoc, dobrą zabawę.

Szybkość przejazdu nie ma znaczenia. Ważna jest skuteczność zespołu, a zespołem będą 2 auta (3 w przypadku niearzystej liczby). O pomyślnym zakończeniu przeprawy decydować będzie współpraca, nie tylko między kierowcą i pilotem, ale również między autami w drużynie. Można zgłosić się samemu lub od razu w parze z innym autem. Załogom zgłaszającym się samodzielnie dobierzemy towarzystwo.

Dla kogo?
dla tych, którzy cenią turystykę4×4 ale czasem lubią zjechać z szutrówki,
dla tych, którzy chcą sprawdzić możliwości swoich terenówek,

dla tych, którzy chcą przetestować swoje umiejętności,

dla tych, którzy cenią atmosferę współpracy i dobrej zabawy,
a tego wszystkiego chcą doświadczyć w przyjacielskiej atmosferze, bez wyścigów, bez konkurowania w tradycyjnej formie.

Zapraszam osoby, ktorym zależy na dobrym imieniu off-roadu, które wolą 2 godziny jechać przez 100m błota, niż wjechać w pole i narobić szkody. Korzystamy z terenów prywatnych i gminnych za zgodą. Chcemy utrzymywać dobre relacje z otoczeniem i udowadniać innym, że off-road to wspaniały sport dla mądrych, odpowiedzialnych ludzi.

Gdzie?
Na przepięknym pojezierzu Ełckim, jedynej chyba części Mazur, która nadal jest dzika. Baza, starty i powroty: ośrodek Malinówka.

Czym przyjechać?
Wyprawówką, która ma solidne zaczepy do wyciągania i opony minimum AT. Na wyposażeniu: kinetyk, szekle, łopaty, gumowce lub klapki.

Brzmi ciekawie ?

Owszem, zatem zachęcamy do odwiedzin na stronie gdzie znaleźć można komplet informacji o imprezie – http://www.off-fear.pl/5-ton—edycja-3.html

A na poprzednich edycjach było tak:

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress