Select Page

Advertisement

5 TON – czyli przeprawówka dla wyprawówek

5 TON – czyli przeprawówka dla wyprawówek

5 TON, to dwudniowa megasymulacja typowych trudności, które zdarzają się na wyprawach 4×4. Okazja aby sprawdzić siebie i samochód. Ale uwaga: trasa i zadania przygotowane są z myślą o samochodach wyprawowych, ciężkich, dużych i często nieruchawych. Wszystko da się przejechać, ale wymaga to kombinowania i próbowania.

Skąd ten pomysł – Opowie Beata Jakubowska z Off-Fear:

„Znakiem współczesności jest indywidualizm. Wszystko można kupić – przedmioty, pracę, usługę. Pisał o tym Huxley. Dawniej warto było żyć w dobrych relacjach z sąsiadami. To sąsiadka popilnowała dziecka, gdy trzeba było wyjść do sklepu, sąsiad pomógł, gdy zepsuł się kran. Dzisiaj wystarczy zadzwonić po nianię na godziny lub po fachowca, który dokona napraw.
Wyprawy off-road są dla mnie swego rodzaju powrotem do plemiennego trybu życia. Daleko od domu, poza zasięgiem Assistance i Telepizzy, można liczyć na siebie i towarzyszy podróży. Dobre towarzystwo znaczy więcej niż najlepszy samochód i najbardziej wymyśle gadżety podróżnicze.
Był to jeden z powodów, dla których powstał pomysł imprezy off-road 5 TON – przeprawówka dla wyprawówek. Piękna trasa, a na niej nagromadzenie typowych trudności jakie można spotkać na wyprawie. Wielka symulacja wyprawy z pieczątki do zdobycia, ale nikt nie jedzie sam. I nikt sam nie wygrywa. Zespół tworzy 2 lub 3 samochody. Przygotowaliśmy trasę tak aby do zdobycia wszystkich punktów, pomoc i współpraca były konieczne. Jednocześnie udział daje niepowtarzalną możliwość sprawdzenia siebie i samochodu oraz przygotowania się na dalsze wyprawy.”

Dla kogo?
– dla tych, którzy chcą sprawdzić możliwości swoich terenówek,
– dla tych, którzy chcą przetestować swoje umiejętności,
– dla tych, którzy cenią atmosferę współpracy i dobrej zabawy,
a tego wszystkiego chcą doświadczyć w przyjacielskiej atmosferze, bez wyścigów, bez konkurowania w tradycyjnej formie.

Gdzie?
Na przepięknym pojezierzu Ełckim, jedynej chyba części Mazur, która nadal jest dzika.

Czym przyjechać?
Wyprawówką, która ma solidne zaczepy do wyciągania i opony minimum AT. Na wyposażeniu: kinetyk, szekle, łopaty, gumowce lub klapki.

Jak to będzie wyglądało?
1. Dla osób chętnych cała trasa zostnie poprzedzona godzinnym szkoleniem z podstaw off-road. Załogi, które nie będą chciały brać w nim udziału, wyjadą szybciej na trasę.
2. Zespół otrzyma roadbooki (takie obrazkowe instrukcje dotyczące trasy przejazdu). Będzie trzeba pokonać trasę dokładnie wg wskazówek. Będzie wysoko, głęboko, mokro i krzywo.
3. Na trasie przygotowane zostały próby z pieczątkami (dla niezorientowanych, w różnych miejscach oznaczonych taśmami będą wisiały pieczątki. Trzeba będzie podjechać wystarczająco blisko aby przybić stempelek do kartki papieru, przymocowanej wewnątrz samochodu)
4.
Nocleg w wersji wyprawowej, a więc dzika przyroda bez infrastruktury – warto więc zabrać własne mydło i ręcznik.
5. Kolejny dzień trasy, na której będą przeplatały się fragmenty turystyczno-widokowe z przeprawami i pieczątkami.
6. Około godz. 17:00 zjazd do bazy, podliczanie punktów i… nagrody. Gadżety funduje Szekla4x4, mamy dla Was też coś od siebie.
7. Czułe pożegnania i wracamy do domów, wyczekując na kolejną wspólną wyprawo-przeprawę.

ps. Po trasie będzie krążyła pomoc, jeśli trzeba – wyciągniemy, wyszarpiemy, podpowiemy.

Więcej informacji o tej wyjątkowej imprezie, której z przyjemnościa Patronujemy na http://www.off-fear.pl/5-ton-na-start.html

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress