Select Page

Advertisement

Aplikacje na smartfona – off-road 4×4 – nasz TOP 10

Aplikacje na smartfona – off-road 4×4 – nasz TOP 10

Do niedawna żaden z „tfardych” off-road’erów nawet myślą nie grzeszył a już tym bardziej nie użytkował smartfona. Prosta i wyposażona w długo działającą baterię Nokię 6210 a najlepiej odporny na wybuch jądrowy telefon był naszym obowiązkowym wyposażeniem auta 4×4.

Czas poszedł do przodu, żyjemy coraz szybciej i przyzwyczajamy się bardzo szybko do wygodnych rozwiązań i okazało się że do wbijania gwoździ nie trzeba użyć telefonu, stąd smartfon wkradł się jednak do off-road’u.

Przecież nawet podczas weekendowego wypadu trzeba czasem sprawdzić pocztę, nie mówiąc już o zrobieniu zdjęcia i umieszczenia go na fejsie…

Jak się okazało, smartfon może być jednak bardzo pomocny w terenie, oto zestawienie aplikacji z których korzystamy podczas naszych terenowych wyjazdów – przedstawione aplikacje dostępne są dla telefonów wyposażonych w system Android ale można odpowiedniki ich czy nawet dedykowane wersje znaleźć na telefony Apple, Blackberry czy Microsoft.

1. Yanosik – nawigacja w telefonie z bardzo ważnym dodatkiem – informacją w czasie rzeczywistym o radarach, fotoradarach, kontrolach drogowych a nawet korkach czy wydarzeniach na drodze, które mogą spowolnić nasz dojazd w teren. Aby aplikacja powiadamiała nas o zdarzeniach na drodze niezbędna jest łączność z internetem. Warto rozważyć też zakup urządzenia yanosik wraz z pakietem danych niezbędnych do działania urządzenia – yanosik.pl . Po udanych latach korzystania z aplikacji w zależności od auta i celu podróży używamy też urządzeń DVR oraz GT.

LINK

yanosik

2. Androzic – czyli darmowy odpowiednik OZI-explorera. Program służący do nawigowania z użyciem map wgranych do pamięci urządzenia – wojskowych map sztabowych, skanów map czy nawet zdjęć satelitarnych. Aby aplikacja działała, nie potrzebujemy łączności z internetem, pracuje tylko GPS.

LINK

androzic

3. Metromierz – aplikacja prosta ale idealna dla wszystkich, którzy podróżują z roadbookiem – aplikacja potrzebuję do swojego działania tylko sygnały GPS.

LINK

metromierz

4. Polska Niezwykła – prawdziwy turysta off-roadowy nie może przejść obojętnie obok tej aplikacji. Dzięki połączeniu z internetem oraz GPS aplikacja informuje nas o atrakcjach turystycznych w okolicy, w której właśnie przebywamy. My ustalamy czy interesują nas zabytki czy przyroda a może inne niezwykła miejsca.

LINK

polskaniezwykla

5. Booking.com – nie zawsze nasza terenowa wyprawa oznacza nocleg w namiocie i kąpiel w góskim strumieniu. Do poszukiwań noclegów używamy właśnie tej aplikacji. Booking.com oprócz ogromnej bazy obiektów – nie tylko hoteli ale także małych pensjonatów czy „pensjonacików” przede wszystkim pozwala bezpiecznie zarezerwować nocleg, który w rzeczywistości istnieje a nie jest tylko wizytówką internetową. Poza tym ceny – warto śledzić zmiany cen – często zdarzają się fajne promocje.

LINK

booking

6. Wikiloc – to aplikacja, która przyda się także przed wyjazdem – wikiloc to społeczność „trackowa” – czyli baza tracków (śladów) GPS na całym świecie. Warto przed podróżą sprawdzić, czy ktoś nie przejechał już drogą, którą uznaliśmy że odkryjemy… 😉

LINK

wikiloc

7. Tłumacz mowy – niby gadżet, niby zabawne a może wiele pomóc. Tłumacz mowy i tekstu. Wiele języków, prosta obsługa.

LINK

tlumacz

8. XE Currency – prosta w obsłudze aplikacja do przeliczania kursów walut – ważne, gdy nasza podróż przebiega przez wiele krajów (tranzyt) aby po sprawdzeniu w domu nie okazało się że „to nie była promocyjna cena, pomyliłem walutę..”

LINK

waluty

9. BlaBlaCar – czasem od wymarzonego miejsca wypoczynku czy początku wyprawy dzieli nas wiele nudnych autostradowych kilometrów, skoro i tak trzeba po czarnym przejechać, to czemu by nie postarać się o zwrot części kosztów ?

LINK

blabla

10. Fly4free – jeśli po raz kolejny Twój samochód nie utrzyma Twojego ciśnienia, mechanik kolejny raz nie przygotuje auta na czas albo szef nie zgodzi się jednak na dwa tygodnie wakacyjnego urlopu, to aplikacja dla tych, którzy są tak uzależnieni od podróży że środek transportu nie ma znaczenia. Wyszukiwarka lotów i informacje o promocjach, wyprzedażach i innych związanych z tanim lotniczym podróżowaniem.

LINK

fly4free

To tylko subiektywny wybór aplikacji ale mam nadzieję że pozwoli łatwiej odnaleźć się w cyberprzestrzeni off-road’u 🙂

KCC

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress