Select Page

Advertisement

Audi Q2 – nowy w rodzinie

Audi Q2 – nowy w rodzinie

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, koncern z Ingolstadt zaprezentował kompaktowe Audi Q2 – miejski samochód do użytku codziennego i rekreacyjnego, charakteryzujący się progresywną stylistyką i młodzieńczym wdziękiem.

Audi Q2 stworzyliśmy z myślą o młodych klientach” – wyjaśnia Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. „Patrząc z zewnątrz wyróżniają go ostre rysy. Ponadto ten kompaktowy SUV łączy w sobie techniczną wiedzę i doświadczenie naszej marki, z wysokimi walorami użytkowymi i pełnym emocji charakterem.”

Mierzące 4,19 metra długości Audi Q2 na drodze prezentuje się atletycznie. Jedyny w swoim rodzaju charakter, odróżniający go od innych członków rodziny Q, auto zawdzięcza wybitnie geometrycznemu językowi formalnemu. Klienci mogą dowolnie kształtować wiele detali, a do wyboru mają dwie linie wyposażeniowe. Pełne ekspresji kolory akcentują zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i wnętrze pojazdu. W stosunku do kierownicy kierowca siedzi głęboko, a obsługa jest intuicyjna.

Audi virtual cockpit i wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy dostępne są opcjonalnie. Wachlarz systemów inforozrywki otwiera system nawigacji Audi MMI Navigation plus z funkcją Audi connect. Audi wnosi też nową jakość do tej klasy aut, montując w Q2 systemy wsparcia kierowcy rodem z luksusowych limuzyn. System ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu Audi pre sense front może zapobiec zderzeniom z pieszymi i z innymi pojazdami, a korzystający z radaru tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami z funkcją Stop & Go i asystent jazdy w korkach, stanowią wstępny etap do rozwoju systemów autonomicznej jazdy.

Dla najmłodszego członka rodziny Q dostępne są mocne i wydajne silniki TDI i TFSI – zakres ich mocy sięga od 85 kW (116 KM) do 140 kW (190 KM). Błyskawicznie przełączająca, siedmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów S tronic dostępna jest w kombinacji z każdym wariantem silnika, a stały napęd na cztery koła quattro montowany jest w wersjach o mocy powyżej 110 kW (150 KM). Doskonałą zwrotność zapewnia standardowy, progresywny układ kierowniczy i sportowe podwozie – do wyboru z systemem kontroli amortyzacji oraz opcjonalny system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. Audi Q2 pojawi się na rynku europejskim jesienią 2016 r.

Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress