Select Page

Advertisement

Baby Maramuresz, czyli SUV wyprawa do Rumunii. Bukowina, Maramuresz, nieco Transylwanii

Baby Maramuresz, czyli SUV wyprawa do Rumunii. Bukowina, Maramuresz, nieco Transylwanii

Off-road w Rumunii tym razem również dla aut typu SUV.
Tegoroczny dłuzszy weekend czerwcowy planujemy spędzić w Karpatach Marmaroskich, odwiedzając nasze ulubione miejsca w Maramuresz i Bukowinie – przemierzając kilometry pogranicza rumuńsko-ukraińskiego. Trasa imprezy tym razem poprowadzona zostanie tak, by urodę tych okolic mogli podziwiać własciciele aut typu SUV, minimalizując ryzyko uszkodzenia samochodów.
Tak więc – jeśli masz wolne od środy do niedzieli, samochód z napędem 4×4 (Rav4, Freelander, Forester, Duster, X-trail etc.) i prześwitem nieco większym, niż w osobówce i chcesz sprawdzić, jakie są jego możliwości, na co pozwala i jak można miło spędzać czas w dobrym towarzystwie poza asfaltem – to impreza dla Ciebie. Zakosztuj jazdy off-road, być może będziesz zaskoczony tym, co potrafi Twój samochód!
Spotkamy się wiosce Sapanta, w pensjonacie – ok. 8-9h jazdy od granicy polskiej. Rano odwiedzimy słynny miejscowy Wesoły Cmentarz, potem przemierzymy boczne drogi i dróżki leśne, wjedziemy na pierwsze połoniny w górach Gutai, na nocleg zatrzymamy się na kempingu/hostelu prowadzonym przez parę sympatycznych Holendrów. Następnego dnia czeka nas przejazd przez malowniczą dolinę Izy – żywy skansen wsi marmaroskiej, z całym zespołem zabytków sakralnych (drewniane kościoły sprzed 400 lat), lekka przeprawa terenowa i nocleg w hotelu w viseu de Sus, gdzie rano następnego dnia wsiądziemy do wagonika kolejki waskotorowej, która zawiezie nas wgłąb Karpackiego lasu, doliną Wazeru. Po południu wsiądziemy w samochody, by dośc wymagającą trasą przy samej granicy z Ukrainą przedostać się na Bukowinę. Nocleg w formie biwaku na polanie przy strumyku lub w Nowym Sołońcu – wiosce zamieszkiwanej przez polską mniejszość na Bukowinie. W niedzielę rano ruszymy w kierunku kraju, po drodze odwiedzając zespół „malowanych klasztorów”. Do Polski dojedziemy w godzinach wieczornych.

Więcej informacji na www.maramuresz.com

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress