Select Page

Advertisement

Baja Carpathia, pełna niespodzianek dla RMF 4RACING Team

Baja Carpathia, pełna niespodzianek dla RMF 4RACING Team

Trzy dni zmagań, w bardzo wymagającym terenie. Stalowa Wola przywitała nas deszczową aurą. Nietypowy okazał się pierwszy dzień zmagań, ponieważ jedna z Załóg miała wypadek. Ich samochód dachował. Prolog, podczas którego trwania miało miejsce to zdarzenie, został przerwany.

Sędziowie na podstawie przejechanego niepełnego odcinka, zdecydowali o wynikach prologu. Po wyjątkowo deszczowym pierwszym dniu, Team Szandrowki/Płuciennik zdecydowali się na założenie opon błotnych. Zawodnik oraz główny konstruktor rajdówek – FAZI – opowiada „Czuje lekki niedosyt. Zdecydowaliśmy się założyć opony błotne. Tutejsze trasy to głównie piach i szutry. Cała woda z porannych i wczorajszych opadów wsiąknęła. Mieliśmy 45 minut serwisu po pierwszym Oesie, więc na kolejny odcinek zmieniliśmy je. Dojechaliśmy cali, szczęśliwie do mety.”

Aleksandra Kujawa, która ponownie pilotowała Krzysia Bieguna, bardzo zadowolona, komentowała: „Wrażenia świetne, kiedy jadę razem z Krzyśkiem, zawsze dużo się dzieje. Jest dużo uśmiechu. Sama trasa wymagająca dla samochodu. Bardzo dużo dziur. Ale poligony, to jest to co lubimy najbardziej i już nie możemy doczekać się jutra.” Ostatni, decydujący dzień Rajdu Baja Carpathia, składał się z dwóch odcinków specjalnych.

Do przejechania były 163 km w dwóch OeSach. Właśnie wtedy, po raz kolejny okazało się jak rajdy terenowe potrafią być nieprzewidywalne. Miejsce na podium dla RMF4rt jeszcze w niedzielne południe wydawało się mocno zagrożone z uwagi na awarię silnika załogi Szandrowski/Płuciennik. Zabrakło 24 kilometrów do mety na czwartym OeSie. „Jesteśmy zadowoleni i zasmuceni. Zasmuceni, bo załoga moja z Fazim miała kłopoty techniczne. Natomiast drugi team, Krzysiek z Olą, wygrali grupę OPEN. Pojechali bardzo ładnie” opowiada szef zespołu Rafał Płuciennik. Dwa pierwsze dni rajdu Baja Carpathia zostały przejechane przez oba duety w bardzo dobrym stylu i to pozwoliło RMF 4RACING Team zająć ostatecznie 3. miejsce w klasyfikacji zespołów. Po wyjściu z rajdówki Krzysztof Biegun z ogromną radością skomentował pierwszą pozycję w Grupie OPEN: „Zakończyliśmy rajd. Jesteśmy przeszczęśliwi. Jesteśmy na pierwszym miejscu i to bardzo nas motywuje na przyszłość.” Zespół wraca do domu rozpocząć przygotowania do kolejnego rajdu: „Szykujemy się już do kolejnej edycji w połowie czerwca. Wymieniamy silnik prawdopodobnie z benzyny na diesla, także trochę przeróbek mamy. No i do końca sezonu walczymy o tytuł Mistrza Polski” zapowiada Rafał Płuciennik.

Oficjalne wyniki rajdu Baja Carpathia:

– Zespół RMF 4RACING Team zajął 3 miejsce w klasyfikacji zespołów

– Załoga Krzysztof Biegun – Aleksandra Kujawa zajęli 1 miejsce w Grupie Open

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress