Select Page

Advertisement

Będzie grubo czyli jubileuszowy X sezon wypraw off roadowych z adrenalinka.pl

Będzie grubo czyli jubileuszowy X sezon wypraw off roadowych z adrenalinka.pl

W 2007 roku zorganizowaliśmy pierwszą komercyjną wyprawę terenową jaką była TransPolonia Wschód.

Od tego czasu wraz z naszymi klientami udało nam się przemierzyć wiele kilometrów w terenie a przez okres 10 lat zawarliśmy mnóstwo wyprawowych znajomości, które owocują do dzisiejszego dnia. Jesteśmy prekursorami turystyki terenowej na Białorusi i w Obwodzie Kalinigradzkim i ogrom pracy włożyliśmy także w popularyzację turystyki terenowej w Polsce.

Wyprawy spod znaku TransPolonii, dzięki którym na nowo odkrywamy nieznane, przepiękne przyrodniczo i ciekawe etnograficznie zakątki Polski cieszą się od lat dużym zaufaniem uczestników a po podliczeniu całego dorobku wychodzi nam, że na polskich szlakach podróżowało z nami przeszło 230 załóg ! Od 2010 roku fascynuje nas wschodni kierunek i tam staramy się w miarę wolnego czasu podążać terenowym szlakiem.

W 2017 roku przygotowaliśmy bogatą ofertę turystyczną i wyprawową, która jak zwykle koncentruje się na wschodzie ale oferuje również kilka nowości i pozwoli ciekawie spędzić czas na turystyce terenowej.

Zaczynamy od wiosennej pory, która według nas jest najpiękniejszym czasem terenowych podróży, budząca się do życia przyroda, energia witalna i urozmaicone po zimowej porze drogi pozwalają bowiem naładować akumulatory na cały nadchodzący rok.

 

Pierwszą wyprawą jest  kultowa już Białoruś Wiosna zwana również Hardcorem, którą odbędzie się w terminie 25-31 marca.
Na naszym autorskim roadbooku znajdziecie sporo wymagających terenowo dróg, wiele miejsc związanych z historią Polski i poczujecie klimat Białorusi, kraju specyficznego ale pod wieloma względami fascynującego i pięknego. Wschód zaczyna się już od Bugu i warto poczuć jego niepowtarzalną atmosferę !
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/bialorus-hardcore/bialorus-hardcore-informacje

Kolejnym wypadem będzie przejażdżka po terytorium Obwodu Kaliningradzkiego w terminie 4-10 kwietnia. Nasza autorska trasa oferuje sporo ciekawych historycznie i terenowo miejsc począwszy od wybrzeża Morza Bałtyckiego, poprzez Kaliningrad, puszcze i lasy środkowej części Obwodu aż po znane ze swojej „blatnej” atmosfery wschodnie miasto Czerniachowsk. Obwód Kalinigradzki to taka Rosja w pigułce i jeżeli ktoś chce poznać specyfikę tego kraju to wypad do Obwodu jest ku temu najlepszą okazją. Mimo drażliwej sytuacji politycznej Obwód Kaliningradzki jest wyprawą bezpieczną a pomagają nam przy niej przyjaciele z Kaliningradzkiego Klubu 4×4.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/39-element-obwod-kaliningradzki/39-element-obwod-kaliningradzki-informacje

Na długi weekend majowy od 28 kwietnia do 3 maja zaplanowaliśmy tegoroczną nowość spod znaku włóczęg 4×4 po Polsce czyli TransPolonię Vistula. Rok 2017 jest bowiem międzynarodowym rokiem Wisły, tak i więc i my chcemy go uczcić w godny terenowy sposób. Począwszy  od Wyżyny Lubelskiej, przez Puszczę Kozienicką, Mazowsze dotrzemy aż na Kujawy. Sunąc leniwie wzdłuż Wisły będziemy mieli okazję poznać unikatowe środowisko naszej królowej rzek i zwiedzić wiele zapomnianych ale bardzo interesujących miejsc.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/transpolonia/transpolonia-informacje

Ostatnią i najdłuższą wiosenną propozycją jest wyprawa TransKarelia. Podczas dwóch tygodni włóczęgi od 13 do 27 maja pokonamy ogółem 4500 km i oprócz wspaniałej i wielokulturowej Karelii zwiedzimy również Półwysep Kolski, Szeroki i Rybacki dotkniemy brzegów morza Bałtyckiego, Białego i Barentsa, pokonamy mnóstwo terenowych dróg, spędzimy niezapomniane biwaki nad wspaniałymi i czystymi jeziorami oraz poznamy szalenie ciekawą historię Murmańska i Petersburga. Wydaje nam się, że jesteśmy jedynymi przewodnikami oferującymi zwiedzanie Półwyspu Rybackiego, z jego unikatową przyrodą i klimatem prawdziwej tundry oraz pamiątkami z okresu blokady Murmańska w czasie II wojny światowej.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/karelia-kraina-jezior-i-rzek/informacje


Po wiosennych wyprawach, przychodzi kolej na lato, które rozpoczynamy od  TransPolonii Sudetia w dniach 10-15 czerwca. Nasz roadbook liczy prawie 700 km i wiedzie od Pogórza Izerskiego aż po krańce Kotliny Kłodzkiej. Na trasie spotkacie wymagające miejsca terenowe ( wszystkie z objazdami ) oraz niespotykaną moc atrakcji natury historycznej, wojskowej, przyrodniczej i etnograficznej. Dziesiątki zamków, pałaców, zabytkowych dworów a także kompleksy kopalni i bunkrów to tylko niektóre z atrakcji, jakie na Was czekają. Zwiedzamy właściwie wszystkie górskie pasma Sudetów, gościmy w Czechach a panoramy 360 stopni znajdujemy na roadbooku każdego dnia.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/transpolonia/transpolonia-informacje

Lipiec to z kolei nasze największe tegoroczne wyzwanie. Planujemy bowiem połączenie wszystkich tras TransPolonii, które utworzą ogromną bo licząca ponad 3500 km terenową pętlę dookoła Polski nazwaną Terra Polonica. Zaczynamy od 30 czerwca do 4 lipca od TransPolonii Wschodnie Klimaty, wiodącej od Roztocza, przez Podlasie aż na Suwalszczyznę. Ten wyjazd jest taką małą polską magią wschodu i pozwoli na oddech i zasmakowanie klimatu  ściany wschodniej. Następnie od 5 do 9 lipca pokonujemy trasę TransPolonii Pomerania wiodącą od Kociewia, przez Żuławy aż na Pojezierze Drawskie. Klimatu polskiego wybrzeża chyba nie trzeba nikomu reklamować ale my uciekamy od tętniących wakacyjnym gwarem miejsc i zaszywamy się w licznych na roadbooku lasach i mało znanych ostępach. Kolejnym etapem będzie wiodąca od Pomorza Zachodniego poprzez pojezierza Drawskie, okolice MRU oraz Żagania TransPolonia Zachód w terminie 10-15 lipca. Przyroda, lasy, góry, poligony i tajemnice umocnień MRU to niewątpliwe atuty zachodniej trasy po Polsce. Kończymy długą bo liczącą aż 950 km trasą po polskich górach, czyli TransPolonią Góry, która odbędzie się od 16 do 24 lipca. Zaczynamy na pogórzu Kaczawskim aby przez centralne Sudety dojechać do Kotliny Kłodzkiej, następnie łącznik wiodący wzdłuż Opolszczyzny aby finalnie podziwiać krajobrazy Beskidu Śląskiego, Makowskiego, Sądeckiego i zakończyć w Górach Świętokrzyskich. Na tej trasie napotkacie wiele interesujących historycznie i widokowo miejsc. Nie zabraknie również możliwości przestawania reduktora i wspólnej zabawy w terenie.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/transpolonia/transpolonia-informacje

Tegoroczną letnią ofertę wyczerpuje górska wyprawa TransBułgaria na przełomie lipca i sierpnia. Od 27 lipca do 2 sierpnia zaszywamy się w górach i przez pięć pasm od Riły, poprzez Rodopy, Starą Planinę, Masyw Centralny aż po góry Nadmorskie zwiedzamy piękne bałkańskie klimaty. Będzie to wyprawa typowo terenowa, z biwakami na górskich połoninach i z dala od cywilizacji. Na trasie znajdą się również ciekawe historycznie miejsca, zwieńczone rytualną kąpielą w Morzu Czarnym.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/transbulgaria/informacje

Drugą część lata i początek jesieni poświęcamy na nasz prywatny wyjazd do Pamiru, na jedwabny szlak oraz do Turkmenistanu ale po powrocie proponujemy jeszcze kilka jesiennych wypadów.

Od 25 do 30 września rozpoczynamy naszą klasyczną ekspedycję 4×4 czyli TransBiałoruś. Na liczącym ponad 800km roadbooku znajduje się wiele ciekawych i ważnych dla Polaków miejsc a wszystkie campy rozlokowane są nad jeziorami i rzekami co umożliwia prawdziwą jesienną kanikułę. To wyprawa typowo rodzinna, na której nie zabraknie wspaniałej atmosfery i możliwości poznania Białorusi i ludzi tam żyjących.
Informacje znajdziecie na: http://adrenalinka.pl/transbialorus/transbialorus-informacje

W listopadzie i grudniu proponujemy Wam nasze krótkie standardowe wypady terenowe jakimi są
od 10 do 13 listopada Białoruski Ekspress czyli Białoruś w pigułce, 24-26 listopada Na Żywca czyli włóczęga po Beskidzie Makowskim i Żywieckim oraz 8-10 grudnia Z – Konwój czyli późnojesienne, suwalskie impresje. Na wszystkich tych wypadach nie zabraknie sporej dawki terenu, okazji do spędzenia wspólnych wieczorów i poznania atrakcji kulinarnych, które oferują zwiedzane przez nas regiony.
Informacje znajdziecie na:
http://adrenalinka.pl/bialoruski-ekspress/informacje
http://adrenalinka.pl/na-zywca/informacja
http://adrenalinka.pl/z-konwoj/z-konwoj-informacje

Mamy nadzieję, że zaproponowana oferta przypadnie Wam do gustu i zgodnie z naszym hasłem, które już od 2007 roku wprowadziliśmy do polskich wypraw terenowych Będą Państwo Zadowoleni !

Zapraszamy serdecznie

Katarzyna i Marcin Francuz

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress