Select Page

Advertisement

BMW Concept X5 eDrive: debiut na IAA 2013

BMW Concept X5 eDrive: debiut na IAA 2013

BMW ogłosiło, iż podczas targów we Frankfurcie zaprezentuje hybrydową wersję modelu X5.

xxx

Samochód został wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo oraz silnik elektryczny generujący 70 kW (95 KM) mocy. Uzupełnieniem zestawu jest akumulator litowo-jonowy umieszczony pod podłogą bagażnika; po wyczerpaniu zapasu energii będzie go można doładować korzystając ze standardowego gniazdka prądu, dostarczanego przez BMW modułu Wallbox, jak również w publicznej stacji ładowania.

x

BMW X5 eDrive przejedzie do 30 kilometrów korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego, jednak wówczas prędkości jazdy będzie ograniczona do 120 km/h. W związku z zastosowaniem wydajnego układu hybrydowego auto będzie spalało średnio około 3,8 l/100 kilometrów i emitowało poniżej 90 gramów CO2 na kilometr. W razie potrzeby kierowca może też liczyć na dobrą dynamikę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7 sekund.

xx

Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy: hybrydowy, elektryczny i tzw. „Save Battery”, który pozwala zaoszczędzić energię zgromadzoną w akumulatorze w celu późniejszego wykorzystania zgodnie z życzeniem prowadzącego.

Ekologiczna wersja X5 wyróżnia się nowymi relingami dachowymi, aerodynamicznie wyprofilowanymi obręczami kół o średnicy 21 cali oraz specjalną klapką umieszczoną w przednim nadkolu, kryjącą gniazdko do ładowania.

Źródło: BMW, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress