Select Page

Bunkry linii Mołotowa

Bunkry linii Mołotowa

Już w pierwszy weekend czerwca, Jarek – drzewiasty.pl zaprasza na weekendową rodzinna wycieczkę szlakiem bunkrów linii Mołotowa.

„Naszą przygodę rozpoczniemy spod hotelu Antonii w Kol. Łaszczówka. Stąd, po niedługim czasie, przemierzając leśne ostępy, dotrzemy do źródeł Sołokiji. Tu będziemy oglądać przepiękną panoramę Roztocza Południowego. Następnie trafimy do miejscowości Bełżec i obejrzymy teren po byłym Obozie Zagłady. To miejsce styku kultur i granic. Do dnia dzisiejszego przypomina o wielkiej brutalnej machinie hitlerowskich zbrodni na narodach Europy. To tu pierwszy raz użyto komór gazowych i spalono 500 tysięcy ciał bezbronnych ofiar. Polami dawnych PGR-ów dotrzemy do pierwszych bunkrów linii Mołotowa, wzniesionych przez ZSRR na terenie zajętym po 17 września 1939 przez Bolszewików. W miejscowości Kniazie spenetrujemy jedną z największych ruin cerkwi w południowo-wschodniej Polsce. Przejedziemy przez niedostępne odcinki lasów Roztocza Południowego, gdzie parędziesiąt lat temu główni dowódcy UPA w Polsce ukrywali się w swoich podziemnych kryjówkach. Dojedziemy w okolice Gorajów do najwyższego punktu Województwa Lubelskiego, w sąsiedztwie których znajdują się kolejne odcinki bunkrów linii Mołotowa. Dotrzemy również do Narola, w którym znajduje się pałac hrabiego Łosia z XVIII w. Następnie drogami polnymi i leśnymi skierujemy się na północ w stronę Perły Renesansu. Po drodze jednak będziemy mijać wiele ciekawych miejsc jak stawy w Tarnawatce, czy „Kolorowe Rancho”. Nocleg oraz integracyjna biesiada będą miały w zajeździe „Orzeł”. Na uczestników, oprócz gier i zabaw, będzie czekała jeszcze jedna niespodzianka. W godzinach wieczorno-nocnych w Zamojskim Grodzie odbywać się będą inscenizacje związane z nieudanymi atakami Szwedów i wojsk Chmielnickiego, które będzie można zobaczyć.

auto4x4

Kolejny dzień rozpoczniemy od wiejskiego śniadanka. Następnie wyruszymy przez Białą Górę do rezerwatu „Hubale”, na którego terenie znajdują się ostatnie kolonie susła perełkowanego. Stąd kierując się na teren piaskowni sprawdzimy swoje umiejętności jako kierowcy rajdowi. Chcąc ochłonąć po dwóch intensywnie spędzonych dniach za kierownicą, odwiedzimy Miasto Arkad – Zamość i dowiemy się więcej o życiu kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Tu zakończymy naszą rodzinną wyprawę.

Więcej szczegółów znajduje się na www.drzewiasty.pl

 

 

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress