Select Page

Advertisement

Camel Trophy na zamku w Lublińcu

Camel Trophy na zamku w Lublińcu

W dniach 17-18 grudnia 2016 r. w Zamku Lubliniec odbyło się spotkanie polskiego fan clubu legendarnego off-roadowego rajdu samochodowego – Camel Trophy Team Poland. Gościem specjalnym wydarzenia był portugalski rajdowiec Afonso Cerejo.

Rajd Camel Trophy po raz pierwszy odbył się w 1980 roku w Amazonii i jest nierozłącznie związany z marką Land Rover, której samochody niemal za każdym razem brały udział w rajdzie. Charakterystyczną cechą aut biorących udział w wyścigu jest także żółte, piaskowe ubarwienie.

Spotkanie Camel Trophy Poland, które odbyło się w zabytkowym hotelu Zamek Lubliniec, było okazją do wspólnych dyskusji i dzielenia się pasją polskich miłośników marki Land Rover oraz legendarnego rajdu. W zlocie wziął udział między innymi Sławomir Makaruk „Makaron” uczestnik pierwszej polskiej załogi  rajdu z 1991 roku. Towarzyszyli mu Wojtek Palczewski  reprezentujący nasz kraj w Gujanie w 1992 roku i Piotr Gajek. Gościem specjalnym był Portugalczyk Afonso Cerejo – także zawodnik Camel Trophy. Uczestnicy grudniowego zjazdu wzięli udział w II edycji imprezy ADVENTure 2016. Po przejażdżce, w Zamku Lubliniec odbyły się prezentacje, podczas których dzielono się doświadczeniami z poprzednich edycji oraz ciekawostkami na temat jazdy off-roadowej.

W tym roku członkowie fan clubu spotkali się w wyjątkowym miejscu. Zamek Lubliniec należy do Heritage Hotels Poland, zrzeszenia hoteli mieszczących się w obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Przez dwa dni trwania wydarzenia zamek, którego historia sięga XIV wieku, otaczały odgłosy silników Land Roverów.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress