Select Page

Advertisement

Challenge: Armenia 2016

Challenge: Armenia 2016

Challenge: Armenia 2016 – czyli kolejna wyprawa organizowana przez ekipę pickupem.pl

„To nasza kolejna wyprawa o charakterze charytatywnym, które odbywają się w formule „pojechać-pozwiedzać-pomóc” i  ma na celu dowiezienie książek polonijnym dzieciakom z Domu Polskiego w Giumri w Armenii. Impreza z dnia na dzień nabiera tempa; od niedawna celem wyprawy stała się również wizyta w domu dziecka zajmującym się sierotami niepełnosprawnymi – również w Giumri.

Obszar ten jest jednym z biedniejszych w – i tak niezamożnej Armenii. Polonia mieszkająca w tej miejscowości i skupiona wokół Domu Polskiego jest jedną z mniejszych i tym samym nie mająca możliwości finansowych i logistycznych aby zapewnić swoim członkom materiały do kultywowania tradycji polskich. Podobnie jak w roku 2014, niezbędne książki i bajki zaoferowała się przekazać Fundacja Dziecko i Kultura z Warszawy. Placówka zajmująca się sierotami niepełnosprawnymi to jeden z najmniej dofinansowanych domów dziecka w Armenii. Dla tychże dzieci, zgodnie z sugestiami tamtejszego biskupstwa oraz osób związanych z tym zjawiskowym krajem i społecznością (dzięki Olga!), zawieziemy zabawki i gry edukacyjne.. Te właśnie rzeczy ufundowane zostaną przez firmę Primerest, która zaoferowała pomoc kolejny już raz.

 Trasa wyprawy:

Trasa wyprawy Challenge: Armenia to dystans około 10 000 km prowadząca przez granice  6-10 krajów (zależnie od wariantu trasy) oraz granice 2 kontynentów. W trakcie przejazdu pokonamy wododział Kaukazu Wielkiego odwiedzając m.in. Biesłan, Grozny mając na względzie dotarcie aż do granicy z Iranem. Planowana wyprawa odbędzie się w lipcu 2016 roku. Dzięki portalom społecznościowym idea projektu dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Obecnie impreza, która początkowo traktowana była jako jednoosobowy „patent na życie” nabiera tempa – jedziemy w 4 auta, co oznacza 4 bagażniki pełne darów dla dzieciaków. Idea pomocy nie jest wszak zarezerwowana dla jednostek, stąd też Challenge: Armenia to impreza otwarta; zachęcamy do uczestnictwa każdego, komu bliska jest propagowana przez nas formuła wyjazdów.

Dotychczasowe wsparcie:

Patronaty medialne dla przedmiotowej wyprawy umożliwiające one dotarcie z ideą projektu do szerszego grona odbiorców zaoferowały nam redakcje: Off-road.pl, Polski Caravaning, jak również: Primerest, serwis Qlturka.pl oraz oczywiście Turystyka4x4.pl

Wsparcie moralne i mocno zaciśnięte kciuki otrzymaliśmy również od społeczności Suzukowcy.pl – wszak to właśnie na bazie Grand Vitary XL-7 powstaje dedykowany tej wyprawie Baltazaar evo 2, którego budowę możecie śledzić na www.pickupem.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress