Select Page

Advertisement

Chcemy spełniać marzenia i pokazywać że wszystko jest możliwe

Chcemy spełniać marzenia i pokazywać że wszystko jest możliwe

Już w dniach 13-15 czerwca odbędzie się rajd Baja Gothica. Organizatorem rajdu jest Andrzej Derengowski, członek zespołu rajdowego RMF 4RACING Team i pilot Małgorzaty Kosińskiej. Trasa poprowadzona zostanie po terenach byłych poligonów wojskowych oraz gruntach prywatnych. Wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz obowiązkowych rajdowych startów. W tym roku jednak Baja Gothica nabiera dodatkowego znaczenia.

12 czerwca bowiem, w przededniu startu rajdu, odbędą się 3 niezwykłe spotkania. Zespół RMF 4RACING Team odwiedzi Dom Dziecka w Czarnem, Zakład Karny Czarne a także spotka się
z ciężko chorym, 6 letnim Dominikiem Kozdra, którego największym marzeniem jest przejażdżka samochodem rajdowym.

Kiedy Andrzej Derengowski – nasz kolega i członek RMF4rt, poprosił nas o przyjazd do Czarnego na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem rajdu, nie mieliśmy absolutnie żadnych wątpliwości, że chcemy uczestniczyć w całej akcji. Móc spełniać marzenia i zarażać naszą pasją zarówno dzieci jak i dorosłych, to dla nas ogromna radość – mówi Rafał Płuciennik, lider i założyciel RMF4rt. Prócz prezentacji naszego zespołu, pokazaniu rajdówek, sprzętu itd., mamy także przygotowane niespodzianki zarówno dla dzieci z Domu Dziecka, jak i chorego Dominika. Znamy jego historię, która bardzo nas poruszyła. Chłopiec jest chory na zanik mięśni. Ta nieuleczalna, genetyczna i niestety postępująca choroba powoduje, że Dominik nie chodzi. Cierpi także na nawracające infekcje dróg oddechowych przez co wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu i ciągłej intensywnej rehabilitacji oddechowej i ruchowej. Wiem, że to mały wielbiciel rajdów a jego wielkim marzeniem jest spotkanie z kierowcą rajdowym. Dla nas to ogromny zaszczyt móc spełnić pragnienie tego małego marzyciela.

Oficjalna część imprezy Baja Gothica rozpocznie się natomiast w piątek po południu, od godziny 16:00. Tego dnia odbędą się wszelkie czynności administracyjne, badania techniczne pojazdów oraz budowa miasteczka rajdowego.

Trasa całego rajdu to 384 km odcinków specjalnych i 200 km dróg dojazdowych. Wyścig podzielony jest na dwa etapy: pierwszy- sobotni rozpocznie się 2,5 km prologiem, a następnie sześcioma odcinkami specjalnymi, drugi- niedzielny składa się również z sześciu OS- ów – komentuje Andrzej Derengowski, pomysłodawca i organizator rajdu Baja Gothica. Zakończenie zmagań teamów sportowych, podsumowanie wyników oraz rozdanie nagród przewidziane jest na godz. 19.00.

Korzystne położenie tras rajdowych sprzyja publiczności, która zechce na własne oczy obserwować sportową walkę. Istnieje także możliwość bezproblemowego dojazdu standardowymi pojazdami osobowymi w miejsca wyznaczone do kibicowania. Baza rajdu, czyli miejsce serwisowe zawodniczych ekip jest również ciekawym polem do zbierania doświadczeń z życia motosportu.
Serdecznie zapraszamy, każdy jest u nas mile widziany – dodaje na koniec Andrzej Derengowski.

Więcej informacji o zespole na www.rmf4rt.pl oraz www.facebook.com/RMF4rt

RMF4rt

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress