Select Page

Advertisement

Coraz bliżej I runda SJCAM Super Rally – Oława

Coraz bliżej I runda SJCAM Super Rally – Oława

Rok 2018 przyniesie wiele nowości, m.in. nowe punkty na mapie Super Rally, bowiem dotrze aż do Wielkopolski, gdzie zawodnicy będą mieli szansę pościgać się w innej scenerii! Dodatkowo w debiutujących lokalizacjach będzie szansa zdobyć podwójną ilość punktów!
W tym sezonie towarzyszy nam nowy Sponsor Tytularny, firma SJCAM, która znana jest bardzo dobrze również w świecie motorsportu, ponieważ jest producentem kamer sportowych i rejestratorów jazdy! Szeroki wybór modeli zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników! Efekty będziemy mogli sprawdzić już na I rundzie SJCAM Super Rally!

Niezwykle gościnna Gmina Oława i Miasto Oława powita zawodników z całej Polski już w pierwszy weekend marca w sercu miasta na płycie oławskiego rynku. Załogom bardzo podobała się zeszłoroczna runda nie tylko ze względu na szybkie, szerokie trasy, ale też pod względem przyjaznego nastawienia mieszkańców, którzy tłumnie przyszli powitać sportowców.

W sobotę, na jednym z odcinków, zawodnicy powalczą o Puchar Wójta Gminy Oława i Burmistrza Miasta Oława!

Wójt gminy Oława – Jan Kownacki: „W ubiegłym roku po raz pierwszy, gmina Oława razem z miastem Oławą przystąpiły do współorganizacji Rajdu Super Rally. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczność, liczba załóg startujących w Rajdzie, przeszła nasze oczekiwania. Organizator zadbał o bezpieczeństwo, nie tylko zawodników, ale i kibiców. Przygotował i oznaczył trasy przebiegające przez teren gminy Oława, które okazały się atrakcyjne dla zawodników. Mając na uwadze doświadczenie z poprzedniej edycji oraz dużo pozytywnej energii zarówno organizatorów, jak i naszych samorządów, mogę śmiało stwierdzić, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej interesująca. Zapraszam serdecznie zawodników do rywalizacji, a kibiców do aktywnego uczestnictwa w naszym wspólnym przedsięwzięciu”.

Burmistrz Oławy – Tomasz Frischmann: „W ubiegłym roku po raz pierwszy, Miasto Oława razem z Gminą Oława przystąpiły do współorganizacji Rajdu Super Rally na terenie Ziemi Oławskiej. Wydarzenie z udziałem samochodów terenowych cieszyło się dużym zainteresowaniem i przyciągnęło wielu kibiców. Załogi startujące w rajdzie miały do pokonania specjalnie wytyczone i oznakowane trasy, przebiegające przez ciekawe miejsca na terenie Gminy Oława. Organizatorzy zadbali nie tylko o atrakcje, ale także o bezpieczeństwo uczestników, dzięki czemu całość przedsięwzięcia wypadła bardzo pozytywnie i rozbudziła apetyt na kolejne tego typu imprezy.  Po sukcesie pierwszej edycji nasze samorządy podjęły się zorganizowania w tym roku kolejnego rajdu. W dniach 2-4 marca rozpocznie się w Oławie I Runda Rajdu SJCAM Super Rally. Zapraszam serdecznie zawodników do rywalizacji, a kibiców do aktywnego uczestnictwa w naszym wspólnym przedsięwzięciu”.

Odcinki testowe liczące ok. 20 km przebiegać będą po gruntowych drogach prowadzących poprzez rozległe otwarte przestrzenie w gminie Oława. To będzie prawdziwe cross country o smaku środkowej Europy. Szybkie trasy zostaną spowolnione szykanami w tym sławną z epilogu beczką przed zdradliwym mostkiem, a łączna długość wytyczonych odcinków wyniesie ponad 100 km. Start honorowy zaplanowano z rynku w Oławie, a oławski zabytkowy ratusz ugości zawodników, bo właśnie tam będzie się mieściło biuro imprezy. Baza noclegowa, oddalona zaledwie 100 m od rynku, ulokowana została w Hotelu Jakub Sobieski***, przy ul. św. Rocha 1.

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasach SSV,  SSV Turbo powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w I rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Oława do kibicowania oraz wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Zostań gwiazdą fotografii na najlepszą fotografię z tego wydarzenia. A tych, którzy chcieliby spróbować swych sił za kierownicą pojazdów SSV Can-Am Maverick, również zachęcamy do odwiedzenia bazy rajdu i zapisania się na jazdę testową tymi pojazdami.

Dziękując za przychylność i gościnność gospodarzom Gminy Oława i Miasta Oława zapraszamy w dniach 2-4 marca 2018 wszystkich mieszkańców, załogi, fanów cross country oraz kibiców życząc wszystkim udanego weekendu z SJCAM SUPER RALLY!

HARMONOGRAM IMPREZY:

Piątek, 2.03.2018:

15:00 – 21:00 – Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.

16:00 – Objazd trasy przez zgłoszone załogi.

Sobota, 3.03.2018:

8:00 – Odprawa zawodników w biurze imprezy.

9:00 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.

Niedziela, 4.03.2018:

9:00 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.

15:00 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom I rundy Super Rally oraz zwycięzcom Pucharu Can-Am Super Rally. Rozstrzygnięcie konkursu „Zostań Gwiazdą Fotografii” (należy się zgłosić osobiście, zdjęcia można nadsyłać do godz. 13:00 w niedziele 4.03.2018 na adres: super.rally4x4@gmail.com

Rejestracja:
http://www.super-rally.eu/events/view/i1024-i-runda-super-rally

Regulamin:
http://super-rally.eu/regulamin

Klasy:

Moto

Quad 2×4

Quad 4×4

SSV (UTV)

SSV Turbo

Sport (samochody seryjne) do 150 KM

Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM

Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM

Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM

Rejestracja:
http://www.super-rally.eu/users/register/

BIURO IMPREZY: Ratusz, Rynek 1, Oława 55-200

BAZA IMPREZY: Rynek w Oławie

BAZA NOCLEGOWA: Hotel Jakub Sobieski, ul. św. Rocha 1, 55-200 Oława. Rezerwacja i 10% zniżka na hasło: SUPER RALLY

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Gmina Oława, Miasto Oława, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can Am, Taurus Sea Power, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, Hiro, NTT System, YATO, Teehonled Polska, Inflandia, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Line-X, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Customic, Rota-Med.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i
na facebook?u: www.facebook.com/super.rally4x4

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress