Select Page

Advertisement

Na czym jeść podczas wyprawy – GSI Outdoor Infinity 4 Person Compact Tables – TEST Turystyka4x4.pl

Na czym jeść podczas wyprawy – GSI Outdoor Infinity 4 Person Compact Tables – TEST Turystyka4x4.pl

Plany na wiosenne i letnie wyprawy już są ?

Pinezki powbijane w korkową mapę czy raczej ślad w aplikacji wg którego planujesz poruszać się podczas wypraw ?

Nawet jeśli przygotowania tej części nie są zaawansowane, czas by powoli zacząć myśleć o sprzęcie, który będzie niezbędny w odkrywaniu świata bezdroży.

Samochód, GPS, namiot (polecamy nasz test), krzesełka, kuchnia, garnki (to też testowaliśmy) i … no właśnie, można jeść z garnka a herbatę parzyć w czajniku, jednak XXI wiek do czegoś zobowiązuje 🙂

Zapraszamy na nasz test sprzętu GSI Outdoor a dokładnie zestawu naczyń Infinity 4 Person Compact Tables.

Poszukując sprzętu, który ma nam dobrze służyć podczas wypraw, potrzebujemy przede wszystkim niezawodności, prostoty obsługi i praktyczności. Czy taki zestaw posiada te trzy najważniejsze cechy ?

Cały zestaw naczyń producent GSI Outdoors spakował w woreczek z siatki, pozwala on na utrzymanie całego ekwipunku w jednym miejscu a dzięki strukturze materiału nawet wilgotne naczynie włożone do „opakowania” prędzej spokojnie uschną niż spleśnieją.

Po rozpakowaniu woreczka, oczom przyszłego użytkownika ukazuje się taki oto kolorowy widok.

Cholera, pomarańcz, fiolet ? Na off-road ? Dla mnie osobiście nie ma to znaczenia, powiem więcej, po czasie okazało się że takie właśnie kolory i ich różnorodność w zestawie ma swoje niezaprzeczalne plusy – jeśli masz zielony kubeczek, należy Ci się także zielony talerz i jeszcze jeden zielony kubeczek – jeśli podróżuje się z dziećmi – jest to sposób na brak kłótni „kto postawił kubek na masce ?” albo „umawialiśmy się że każdy myje w strumieniu swój talerz a tymczasem czerwony jest brudny” – to proste – dzielimy się kolorami przed wyjazdem i mamy przynajmniej o jeden problem mniej 🙂

Ale dość o kolorach, przejdźmy do najważniejszych kwestii.

Zestaw GSI Outdoor Infinity 4 Person Compact Tables składa się w sumie z 12 części + wspomniany wcześniej pokrowiec.

Naczynia, które wchodzą w skład zestawu to cztery płaskie talerze oraz osiem kubków.

Jednak kubki oprócz kolorów nieco się od siebie różnią. Co warto zauważyć, kubki wchodzą „jeden w drugi i dzięki temu wszystkie mieszczą się na powierzchni jednego talerza.

Widoczny na zdjęciu kubek, w rzeczywistości jest dwoma kubkami, w tym jednym z przykrywką oraz czego na tym zdjęciu nie widać dodatkowym czymś…

A to coś, to neoprenowa nakładka, która umożliwia picie naprawdę gorących napojów bez ryzyka choćby podgrzania palców dłoni. Pokrywka pozwala na wolniejszą utratę temperatury czy to zupy czy herbaty.

A tak wygląda całość, neoprenowa nakładka jest oczywiście łatwo demontowalna, dzięki czemu w razie zabrudzenia możemy opłukać ją czy to pod bieżącą wodą czy po prostu wrzucić do pralki po powrocie do cywilizacji.

Sprzętu produkowanego przez GSI Outdoors nie trzeba przedstawiać miłośnikom outdooru, Ci którzy jeszcze nie spotkali się z tymi produktami śpieszę poinformować że to wysoka półka sprzętowa. Na każdym kroku, nawet w czymś tak prostym jak talerz widać jakość wykonania, nie ma tu miejsca na krzywe odlewy tworzywa czy inne „błędy” – wszystko jest takie jakim zostało to zaprojektowane. Co ważne, po upływie czasu, myciu w zmywarce, tworzywo nadal ma zachowaną swoją strukturę, nie widać na nim zadrapań (np. po myciu piaskiem bo ktoś zapomniał spakować płynu…)…

Wielkim plusem całego zestawu jest jego kompaktowość – możliwość spakowania wszystkiego w jeden worek i składanie naczyń w jedno. Tworzywo łatwo jest też utrzymać w czystości – żywność nie przywiera nawet po dłuższym nieużywaniu. Jest też dość elastyczne, udało mi się usiąść na leżącym kubku i do dziś nic mu nie jest – mi na szczęście też nie 🙂 Do wszystkiego dochodzi niska waga – nasze auta są już i tak mocno przeładowane, warto więc zaoszczędzić każdy gram choćby na naczyniach kuchennych.

To jakie były te trzy najważniejsze cechy, które decydują o dobrym sprzęcie ?

  1. niezawodność – zaliczone, 7 miesięcy testów zaliczone celująco,
  2. prostota obsługi – a jakże, jedyna rzecz, która potrzebuje nieco więcej uwagi to neoprenowe nakładki na kubki, to jednak tkanina więc szybciej się brudzi ale za to izoluje..
  3. praktyczność- zaliczona, w tym przypadku żadnego „ale”

Podsumowując, GSI Outdoor Infinity 4 Person Compact Tables to najwyższej klasy sprzęt campingowy, tak jak dla projektantów najważniejszym była jakość, tak teraz nam, użytkownikom fajnie się to odpłaca. Sprzęt spełnia trzy postawione cechy jakim jest niezawodność, prostota obsługi i praktyczność. Cały zestaw jest bardzo lekki i zakmuje mało miejsca – w miejscu dwóch zwykłych małych kubków, mamy teraz komplet stołowy dla czterech osób – czy można chcieć więcej ? To już pytanie raczej do mistrzów kulinarnych i restauratorów – dla nas, żyjących i podróżujących aktywnie z tym sprzętem nie można więcej wymagać od zestawu naczyń campingowych.

Pełną ofertę znaleźć można na stronie producenta www.gsioutdoors.com a naczynia jak i inny sprzęt znaleźć można w dobrych sklepach turystycznych i outdoorowych zarówno w sieci jak i stacjonarnych na terenie całego kraju.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Raven – dystrybutorem produktów GSI Outdoors.

KCC

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress