Select Page

Advertisement

Czyste szyby – czyli wycieraczki OXIMO – nasz TEST

Czyste szyby – czyli wycieraczki OXIMO – nasz TEST

Wszyscy używamy wycieraczek, bo w naszej części świata opady jak i wszechobecna wilgoć, nie pozwala na ich nie posiadanie nawet w najbardziej zmotanych rajdówkach czy.. maszynach wolnobieżnych.

Nasz samochód, którym odwiedzamy imprezy terenowe oraz podróżujemy czy dalej czy bliżej w terenie zużywa je dość szybko – dużo kilometrów w zmiennych warunkach – mróz, śnieg, deszcz, błoto, kurz, powodują że wymiana odbywa się przynajmniej dwa razy w roku.

Tym razem, do naszej Suzuki trafiły wycieraczki polskiego producenta – Gdyńskiej firmy OXIMO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OXIMO ma w swojej ofercie setki produktów, które dopasować można do każdego niemal auta a co ważne, posiadające niezbędne na terenie naszego kraju jak i w całej Europie certyfikaty bezpieczeństwa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobór odpowiednich do naszego auta wycieraczek nie był problemem – producent na opakowaniu wskazuje najpopularniejsze modele, do których pasują.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na pierwszy ogień poszła wycieraczka tylnej szyby. W przypadku nasze Suzuki Grand Vitara I, szyba tylna jest wygięta w dwóch płaszczyznach, stąd dzięki doradcom OXIMO postawiliśmy na klasyczne rozwiązanie czyli pióra szkieletowe serii WUS a dokładnie WUS375.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oprócz solidnego opakowania, każde pióro jest dodatkowo chronione plastikową nakładką – do użycia należy ją oczywiście zdjąć – chociaż śmiejąc się, widzę potencjał takich kolorowych piór w płaskich tuningowanych autach 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na samochodzie wszystko wygląda tak jak powinno i „na sucho” dobrze dolega do szyby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wycieraczki przednie, to tzw. miękkie pióra, czyli wycieraczki bezszkieletowe serii WU – WU475.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki logotypowi OXIMO mamy pewność że wycieraczka jest zamontowana zgodnie z zamiarem projektanta – jak widać nie jest symetryczna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mocowanie wycieraczki ukryte jest pod plastikową również opływową osłoną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak widać wycieraczka bezszkieletowa jest bardzo opływowa – dzięki czemu opływające powietrze nie powoduje nadmiernych szumów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zgodnie z informacją producenta, pióra obu modeli wycieraczek wykonane są z mieszanki silikonowo-kauczukowej. Mocowania to adaptery typu-U 8 i 9mm. Wszystkie części metalowe wykonane zostały z wytrzymałej stali High-Carbon w całości ocynkowanej. W przypadku przedniej bezszkieletowej wycieraczki – pióra posiadają dodatkowe wzmocnienia z tej wytrzymałej stali a samo mocowanie ukryte jest pod plastikową osłoną. Wycieraczka przednia jest też bardzo opływowa – ma tzw. zintegrowany spoiler.

A jak wygląda używanie wycieraczek OXIMO w naszej terenówce ? A no tak:

Podsumowanie:

Siedem miesięcy testów wycieraczek OXIMO pozwala nam z przyjemnością polecić je do zastosowań off-road’owych. Montaż jest banalnie prosty i udany od pierwszego razu. Cieszy również dbałość o szczegóły – dzięki temu możemy mieć pewność że producent równie skrupulatnie podszedł do najważniejszych cech wycieraczek. Nasze auto nie przekracza dopuszczonych prawem prędkości autostradowych, jednak do 130km/h wycieraczki działają sprawnie i równo dociskają do szyby dzięki czemu skutecznie osuszają szybę przednią, nie wydając przy tym niepokojących dźwięków czy nadmiernego szumu. Wycieraczki kupić można w większości dobrych sklepów motoryzacyjnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tekst powstał przy współpracy z firmą OXIMO – www.oximo.pl

KCC

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress