Select Page

Advertisement

EcoSport – nowy SUV wg Forda

EcoSport – nowy SUV wg Forda

Podczas renomowanych targów technologicznych Mobile World Congress w Barcelonie Ford zaprezentował europejską wersję produkcyjną SUV-a EcoSport.

EcoSport zostanie wyposażony w sterowany głosem samochodowy system łączności Ford SYNC z funkcją pomocy w nagłych wypadkach (Emergency Assistance). Ponadto ten kompaktowy SUV będzie jednym z pierwszych pojazdów Forda w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink umożliwiający głosowe sterowanie aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu.

Wkraczamy w epokę samochodowych systemów łączności, a prezentacja modelu EcoSport podczas targów Mobile World Congress dowodzi znaczenia zaawansowanej technologii samochodowej dla klientów i dla firmy Ford, stwierdził Paul Mascarenas, dyrektor ds. technologicznych firmy Ford i wiceprezes ds. badań i innowacji.

Po wprowadzeniu do sprzedaży Ford EcoSport będzie drugim SUVem w stale wzbogacanej ofercie firmy w Europie ? obok niedawno zaprezentowanego Forda Kuga. Ford planuje także wprowadzenie na rynek europejski Forda Edge nowej generacji, większego i bardziej luksusowego crossovera popularnego w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

fordeco

Kompaktowy Ford EcoSport, zbudowany na globalnej platformie segmentu B, charakteryzuje się zwinnością i niskim zużyciem paliwa charakterystycznymi dla małego auta rodzinnego, a jednocześnie uniwersalnością, przestronnością, wysoką pozycją podczas jazdy i terenowym wyglądem SUV-a.

Rola samochodu zmienia się, stwierdził Mascarenas. Klienci chcą korzystać w pojazdach z takiego samego poziomu łączności jak w domu, a system SYNC AppLink daje im taką możliwość. Wykorzystanie potencjału aplikacji pozwala zaoferować kierowcom podczas podróży czołowy w swojej klasie zakres funkcji aplikacji na smartfony.

Dzięki funkcji pomocy w nagłych wypadkach (Emergency Assistance) system Ford SYNC po wypadku łączy osoby znajdujące się w pojeździe z operatorami lokalnych służb ratunkowych w języku właściwym dla danego regionu. Dane z zamontowanego w samochodzie modułu GPS i sieci komórkowej pozwalają określić miejsce wypadku i wybrać odpowiedni język, w którym zostanie przekazany wstępny komunikat.

Udoskonalony Ford EcoSport będzie oferowany z innowacyjnym silnikiem 1.0 l EcoBoost o mocy 110 KM, zwycięzcą konkursu ?International Engine of the Year?, oraz silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.5 l i mocy 90 KM, co zapewni mu czołową w klasie ekonomikę zużycia paliwa.

Charakterystyczna przednia osłona chłodnicy, krótka maska i pochylone przednie słupki nadają SUV-owi sportowy, świeży charakter, a kanciaste reflektory podkreślają nowoczesny wygląd. Model ten będzie także wyposażony w bogaty pakiet technologii wspomagających prowadzenie, takich jak układ stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HLA).

Źródło: MMC, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress