Select Page

Advertisement

Gotujemy w terenie – naczynia Rockland

Gotujemy w terenie – naczynia Rockland

Podczas kilkugodzinnej wyprawy w teren, zazwyczaj wystarczy nam rozpalone z przyjaciółmi ognisko a często choćby hot-dog na stacji paliw, kupiony w drodze powrotnej do domu.

Jeśli jednak, nasz wyjazd w teren będzie dłuższy, warto odpowiednio się do niego przygotować.

Dziś pokażę Wam na podstawie naczyń firmy Rockland, jak wybrać odpowiednie terenowe „garnki”.

Aby w terenie ugotować nieskomplikowane danie (pomijam gotowanie wody na herbatę, kawę czy chińską zupę) zazwyczaj potrzebujemy dwóch naczyń – garnka i patelni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten konkretny model to Rockland Travel Duo Anodized – turystyczny zestaw składający się z garnka o objętości 1,1L oraz patelni o średnicy 14,5cm, która może być jednocześnie szczelnie przylegającą pokrywką garnka. Całość producent oferuje wraz z siatkowym opakowaniem, dzięki czemu ułatwia to transport i jednocześnie minimalizuje hałasy, jeśli przypadkiem wciśniemy garnki w złe miejsce w aucie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aby gotowanie mogło sprawiać przyjemność, naczynia wyposażone są w składane rączki, dzięki którym nie poparzymy się przestawiając garnek – co ważne, jak widać rączki te niewiele wystają poza obrys samych naczyń więc nie wpłynie to na wielkość naszego pakunku. Dodatkowo, rączka patelni ma blokadę, dzięki czemu nigdy sama nam się nie złoży – kto używał wojskowych menażek wie o czym mówię i z pewnością pokocha to rozwiązanie 😉

Garnek jest wyposażony w podziałkę 0 dzięki czemu można dokładnie odmierzyć potrzebną ilość wody. Rączka, jak widać jest zgrzana z garnkiem.

Powyższy zestaw w zupełności wystarcza do ugotowania pełnowartościowego obiadu dla dwóch osób. Naprawdę – kwestia tylko uruchomienia wyobraźni 😉 Zestaw Trevel Duo Anodized wykonany jest z lekkiego i odpornego na uszkodzenia anodyzowanego aluminium, które łatwo jest utrzymać w czystości i co ważne można myć w zmywarkach – to ważne szczególnie po wielodniowej walce w terenie a przed schowaniem sprzętu by przeczekał do nowego sezonu.

Jeśli jednak uważasz że Twoje kulinarne zdolności kończą się na ugotowaniu wody na chińską zupkę, warto wyposażyć się w uniwersalny kubek, który może być jednocześnie garnkiem. Rockland Stainless Mug to kubek, który poza swoją główną funkcją, pozwala też na gotowanie w nim – zarówno na kuchenkach jak i ognisku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wykonany ze stali nierdzewnej kubek, łatwo utrzymać nad ogniem dzięki długim składanym rączkom a co ważna, obkopcona dymem „nierdzewka” jest łatwa w oczyszczeniu. Kubek ma podobnie jak garnki Rocklanda wewnętrzną miarkę, dzięki czemu nasza chińska zupka będzie miała odpowiednie proporcje wody do „proszku” 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeśli połączymy oba powyższe zestawy, pozwoli nam to na gotowanie dowolnego posiłku dla dwóch osób w każdym terenie.

Wpis powstał dzięki współpracy z firmą Rockland

KCC

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress