Select Page

Advertisement

Honda Pilot 2016 – debiut na Chicago Auto Show

Honda Pilot 2016 – debiut na Chicago Auto Show

Najnowsza Honda Pilot staje do walki z popularnymi modelami pozycjonowanymi w amerykańskim segmencie crossoverów z trzema rzędami siedzeń.

W kwestii stylizacji nadwozia Honda Pilot odcina się od swojego kanciastego poprzednika, oferując nową jakość w postaci płynnych przetłoczeń i nowoczesnych linii. Widać, że projektanci nowego SUV-a inspirowali się wyglądem modeli CR-V i HR-V, dążąc do uzyskania cech auta klasy premium. Efekt ten potęgują w szczególności eleganckie przednie reflektory z diodami LED.

Zmiany zaszły również wewnątrz – w podstawowej wersji Pilot zabierze na pokład aż osiem osób, natomiast w wyższych wersjach wyposażeniowych tylko siedem, przy czym osoby siedzące w ostatnim rzędzie docenią bardziej komfortowe warunki podróżowania uzyskane poprzez zastosowanie dwóch „kapitańskich” foteli.

Przyjemność z jazdy podnoszą przydatne elementy wyposażenia, jak na przykład dwa elektrycznie otwierane okna dachowe, wentylowane i podgrzewane fotele czy wszelkiego rodzaju złącza do podłączenia urządzeń multimedialnych. Na pokładzie znajdzie się również 8-calowy ekran dotykowy w konsoli centralnej oraz 9-calowy ekran systemu rozrywkowego przeznaczonego dla osób podróżujących z tyłu.

Nowa Honda Pilot jest też bardziej zaawansowana technicznie od swojego poprzednika. Auto „schudło” o ponad 130 kilogramów, dzięki czemu 3,5-litrowy silnik V6 pracujący pod maską nie ma kłopotów ze sprawnym rozpędzaniem dużego SUV-a, a jednocześnie potrzebuje mniej paliwa. Standardem jest sześciobiegowa przekładnia automatyczna, natomiast opcjonalnie można zamówić automat o dziewięciu przełożeniach, podczas gdy wcześniej oferowana była jedynie archaiczna skrzynia automatyczna z pięcioma biegami.

Honda Pilot 2016 wejdzie do sprzedaży w USA latem tego roku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress