Select Page

Advertisement

II runda Super Rally z Sukces Rally Team – relacja

II runda Super Rally z Sukces Rally Team – relacja

W dniach 13-15 Maj w Morawicy odbyła się druga runda z cyklu Super Rally. Wśród 70 zawodników na starcie stanęła załoga z Jędrzejowa jadąca w klasie samochodowej – Daniel Witasik kierowca, Michał Poczęty pilot.

Łącznie w ciągu dwóch dni do przejechania było 100 km odcinków specjalnych. Pierwszego dnia było bardzo bardzo ślisko. Na pierwszym przejeździe popełniliśmy sporo błędów i kilkukrotnie wyjechaliśmy poza trasę. Momentami hamowanie było praktycznie niemożliwe a samochód jechał poślizgiem niekoniecznie kontrolowanym raz zatrzymując się o drzewo. Nabraliśmy pokory i jechaliśmy z głową wcześniej hamując przed zakrętami które wcześniej stwarzały Nam problemy. Kłopoty nie omijały naszych konkurentów, dwóch z nich położyło auto na boku jeden mocno je rozbijając i kończąc ściganie już na 3 oesie, Goniąca Nas załoga na ostatnim odcinku wjechała w rów i straciła 15 minut żeby się z niego wydostać a nasza przewaga nad nimi wzrosła do około 20 minut. – Morawica jest dla Nas szczęśliwa gdyż rok wcześniej także zajęliśmy pierwsze miejsce – wspomina Michał.

Pogoda Nas nie rozpieszczała gdyż pierwszego dnia praktycznie cały czas padał deszcz. Po pierwszym dniu mieliśmy przewagę 4 minut nad drugim w klasie. Drugiego dnia trasa podeschła pojechaliśmy dwa odcinki nie tracąc nic z wypracowanej przewagi, na dwóch ostatnich zwolniliśmy jadąc płynnie i oszczędzając auto co dało tylko pół minutowe straty.

Super Rally Morawica 2016 – Sukces Rally Team from Daniel on Vimeo.

Fot Łukasz Łazarz Portfolio Fotograficzne

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress