Select Page

III Rajd Drawski – relacja

III Rajd Drawski – relacja

W piątek, 5. czerwca zaczęły się terenowe emocji w Drawsku Pomorskim podczas III Rajdu Drawskiego. Organizatorem rajdu po poligonie drawskim było stowarzyszenie 4×4 Drawsko Pomorskie.

Pierwszego dnia po wypełnieniu wszystkich formalności zawodnicy stawili się na odprawie, aby kilka minut później przejechać na „Zieloną Trybunę” gdzie zlokalizowany był start prologu. We wszystkich kategoriach wystartowało kilkadziesiąt załóg. Trasę dla kategorii CROSS COUNTRY otworzyli Michał Żukowski na motorze i team Antończak, Mańkowski. Trasa była szybka, a lekkie piaski niosły pojazdy na zakrętach. Ciekawie było także na starcie przeprawy, gdzie już pierwsza przeszkoda była dla wielu ogromnym wyzwaniem. Krótki ale intensywny prolog był zapowiedziom prawdziwych wydarzeń, które miały nastąpić wieczorem. O 21:30 rozpoczął się etap nocny. Dla niektórych okazał się on bardzo ciężki i męczący. Wiele teamów przegrało z przyroda poligonu drawskiego. Walka ta trwała do późnych godzin popołudniowych soboty.

Wieczorem odbyło się podsumowanie rajdu, wręczenie trofeów i nagród. W ręce zawodników trafiły również te z przymrużeniem oka „za urwany przegub” czy „nagroda fair play”.

Jak powiedział Dominik Tobiszewski ze stowarzyszenia 4×4 Drawsko Pomorskie III Rajd Drawski nie odbyłby się gdyby nie wsparcie instytucji (Gminy Drawsko Pomorskie, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Nadleśnicwa Drawsko oraz innch.). Podziękował także sponsorom: Inter Cars odział Off Road, LPG TECH, SUPERWINCH, MIXTRONIC, DOMI, INTERMARCHE, TITANIUM, POKOJE JOLKA i wielu wielu innych.

foto, tekst: Adam Cygan

fotorelacja: https://www.flickr.com/photos/100587593@N08/sets/72157653837356672

videorelacja:

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress