Select Page

III Świętokrzyska Kuźnia Charakterów 4×4

III Świętokrzyska Kuźnia Charakterów 4×4

Trzecia już edycja letniej imprezy integracyjno-przeprawowo-turystycznej, czyli jak zwykle w task4x4.pl wszystko co najlepsze w off-roadzie zebrane w jednym emocjonującym pakiecie i w miejscu, do którego chce się wracać, czyli na CAMP 4×4.

Ramowy plan III- giej Kuźni 4×4 jest następujący:

09.06. (piątek) – Wyjeżdżacie po pracy by przybyć na CAMP 4×4 późnym południem / wczesnym wieczorem, a my czekamy na Was przy płonącym ognisku, na którym możecie przygotować Wasz prowiant w dowolnym momencie. Coś od Nas też będzie. Zależnie od wybranej opcji rozbijacie obóz na polu namiotowym lub kwaterujecie się w pokojach / Chacie, a przed zmierzchem [o 20:30] odprawa, wyjazd na wieczorny, nie za długi lecz intensywny trial i nocną wycieczkę przez spowite mrokiem okoliczne bezdroża. Wrócić planujemy koło 23:00 – 23:30 tak by jeszcze możliwa była delikatna, wstępna integracja przy ognisku.

10.06. (sobota) – Po krótkim odpoczynku wspólne, serwowane przez kuchnię CAMP 4×4 śniadanie [wyborne, domowe specjały] i ruszamy na trasę turystyczną, tym razem do Starachowic. Trasa bardzo zróżnicowana tak terenowo jak i pod względem atrakcji turystycznych. Znajdziecie na niej między innymi bród przez Kamienną, ruiny starej walcowni stali, jezioro w Brodach, piaskownicę 4×4 oraz oczywiście cel naszej podróży – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach łączące w swym charakterze i ekspozycji elementy historyczno-przyrodnicze regionu świętokrzyskiego z techniką i tak bliską nam motoryzacją 4×4.
Nowością w tej edycji będzie wplecenie w trasę turystyczną kilku pieczątek oraz „czasówki”. Wieczorem kolacja, impreza, integracja, tańce w stodole, hulanki i ogólnie swawole tak długo, ile kto wytrzyma. Ale pamiętajmy, że następnego dnia czeka nas rywalizacja, niełatwy trial i zdobywanie pieczątek na ambitnych próbach ulokowanych na terenie przebudowanego na ten sezon toru CAMP 4×4.

11.06 (niedziela) – Zależnie od poziomu aktywności nocnej, jakoś tam wstajemy, zbieramy się na śniadaniu i odprawie, by w najbliższym sąsiedztwie do popołudnia rozgrywać triale i konkurencje przeprawowe na torze – jak zwykle u nas przygotujemy ostrą rywalizację z tradycyjnymi, nie zawsze lajtowymi pieczątkami oraz promować będziemy postawy fair-play z nagrodami, by potem z wszelką chwałą, dekoracją, glorią i powagą oficjalnie zakończyć Trzecią Kuźnię. Nieco zaawansowanym popołudniem obmywamy auta i rozjeżdżamy się do domów.

Zapraszamy prawdziwe i przygotowane na wyzwania samochody terenowe, raczej wyprawówki niż zmoty. Tym razem SUV-y i wypieszczone pięknotki bulwarowe na szosówkach zostawiamy w domu. Opony: prosimy minimum AT, ale zalecamy MT – im lepszy bieżnik tym dalej zajedziecie na kołach, konieczne mocne haki do wyciągania, wyciągarki mile widziane [+ obowiązkowy pas ochronny do drzewa], przyda się też dobre oświetlenie na odcinek nocny lub zdolność widzenia w ciemności 🙂 No i oczywiście wyposażenie kempingowo-wyprawowe, jak namioty, stoliki, krzesełka, kuchenki itp.

Szczegóły – https://www.facebook.com/events/1861883977424959/

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress