Select Page

Advertisement

Isuzu D-Max, jako Papamobile

Isuzu D-Max, jako Papamobile

Papieska wizyta jest zawsze głośnym wydarzeniem, a Papamobile nie przejedzie niezauważony. Na swoją wizytę w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży, Franciszek wybrał białego Isuzu D-Max.

Samochód przyleciał do Warszawy z Armenii wojskowym samolotem transportowym C-130 Hercules, którego załoga na co dzień stacjonuje w Powidzu.

Isuzu D-Max, w wersji z podwójną kabiną, został pozbawiony tylnej części dachu oraz ścian grodziowych. Tylna kanapa została zastąpiona platformą połączoną ze skrzynią ładunkową. Otwartą przestrzeń wykończono eleganckimi tkaninami, zamontowano fotel wykonany z białej włoskiej skóry i ozdobiono papieskim herbem. Zamontowano też dodatkowe poręcze i uchwyty. Całość zamyka tylko szczątkowy szklany dach chroniący przed deszczem, ponieważ Franciszek chce poruszać się w otwartym samochodzie. Dzięki tym modyfikacjom, Ojciec Święty ma wystarczająco dużo miejsca, aby pozdrawiać wiernych nawet na stojąco.

Samochód powstał na Filipinach pod koniec 2014 roku, specjalnie na styczniową wizytę Papieża w tej części Azji.

Przebudową D-Max na Papemobile według wymagań Watykanu zajęła się filipińska spółka Gencars Inc, która zarządza kilkoma salonami Isuzu. Pełna konwersja pojazdu trwała dwa miesiące.

IMG_2005
Źródło: Isuzu, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress