Select Page

Advertisement

Kager Terenowiec Super Rally -­ Zaklików

Kager Terenowiec Super Rally -­ Zaklików

Burmistrz Miasta Zaklików oraz zespół Super Rally – Bernat Sport zapraszają na III rundę Kager Terenowiec Super Rally.

Już trzeciego lipca seria Kager Terenowiec Super Rally zawita do Zaklikowa położonego w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego. Na malowniczych i ciekawych trasach powalczą: motocykliści, quadowcy 2×4 i 4×4, zawodnicy pojazdów UTV, załogi samochodowe w autach terenowych oraz ciężarowych.

Oprócz rywalizacji o zwycięstwo i atrakcyjne nagrody podczas Trzeciej Rundy w Zaklikowie, zawodnicy powalczą również o punkty liczone do klasyfikacji sezonu Kager Terenowiec Super Rally 2015.

Runda numer trzy Kager Terenowiec Super Rally będzie premierą Super Rally w tym regionie. Wiadomo, że na podkarpaciu jest ogromna liczba fanów off­roadu. W promieniu niespełna 100 km znajduje się kilka ośrodków miejskich, takich jak: Lublin, Rzeszów, Zamość, Tarnobrzeg, Sandomierz czy Stalowa Wola. Organizator liczy, że oprócz stałej grupy zawodników rywalizujących w serii Super Rally 2015, uda się przyciągnąć nowe załogi z tych terenów. Dla samych mieszkańców okolicy też będzie to nowe, ciekawe wydarzenie, które już spotkało się z dużym zaangażowaniem władz lokalnych i mieszkańców.

Przygotowane trasy w okolicach Zaklikowa są zróżnicowane i typowe dla cross country.

Dla samych zawodników nowe miejsce i nowe trasy powinny stanowić dodatkowy dreszcz emocji. Widowiskowo zapowiada się Odcinek Testowy, którego część będzie wiodła przez kamieniołom położony na wzgórzu, z którego rozciągają się piękne widoki aż po Stalową Wolę i Sandomierz.

Tradycyjnie, impreza rozpoczyna się w piątek od odbiorów: Administracyjnego i Badania Kontrolnego Pojazdów. Na godzinę 19:00 zaplanowano objazd trasy. W sobotę start pierwszej załogi nastąpi o godzinie 10:00, a w niedzielę o 9:30 ­ oba z terenu parkingu Karczmy „Pasadena” przy ul. Lubelskiej w Zaklikowie.

Robert Obroślak z Militarne 4×4 Rally Team: ­ Przygotowania do trzeciej rundy Kager Terenowiec Super Rally dobiegają końca. Dla nas sezon wkracza w decydującą fazę,więc auto zostało poddane gruntownemu przeglądowi. Pamiętając nasze przygody na poprzedniej rundzie, związane z awarią skrzyni biegów, chcemy dmuchać na zimne. Większość prac skupiła się na przeglądzie zawieszenia i układu napędowego. Całe przednie zawieszenie zostało rozebrane do ostatniej śrubki. Zużyte i wyeksploatowane elementy wymienione na nowe. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem Andrzeja Bogunia, co daje gwarancję szybkiego i bezawaryjnego pokonywania odcinków specjalnych w Zaklikowie. Za 2­3 dni auto wyjedzie z serwisu na ostatnie testy. Do zobaczenia na 3. rundzie Kager Terenowiec Super Rally w Zaklikowie.

Ogromne podziękowania należą się sponsorom i partnerom imprezy: Kager, 4×4 Terenowiec, Penrite, TAG Heuer, Manta, iXXL, Ziaja Yego, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania ? Thermal & Ski, DXseat, oponyquad.pl, KH­Kipper, eopony4x4.pl, Kabanos, Karguii, Centrum Znakowania Zan, Karczma Pasadena.

Elektroniczny pomiar czasu przeprowadzony będzie na urządzeniach TAG HEUER.

Formularz zgłoszeniowy: www.super­rally.eu/formularzrajdy.html

Szczegóły na stronie: www.super­rally.eu i facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

SUPER_RALLY_plakat_Zaklikow_2015

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress