Select Page

Advertisement

Kager Terenowiec Super Rally – Runda 1 – Morawica 2015

Kager Terenowiec Super Rally – Runda 1 – Morawica 2015

Z samego centrum niewielkiej, ale jakże przyjaznej sportom motorowym ­ Morawicy prawie siedemdziesiąt załóg (motocykle, quady, UTV, ciężarówka oraz samochody terenowe) ruszyło na trasę pierwszej rundy Kager Terenowiec Super Rally.

Marian Buras, Wójt Gminy Morawica:

– Kager Terenowiec Super Rally to znakomita promocja naszej gminy. Tutaj mamy okazję zobaczyć wielu wspaniałych kierowców. Sporty motoryzacyjne są coraz atrakcyjniejsze, mają bardzo wielu fanów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Super Rally – Bernat Sport.

Krzysztof Biel, organizator, komandor i pomysłodawca Super Rally:

– Chciałbym podziękować Zawodnikom, Sponsorom, Władzom Gminy, naszym Sędziom, Ekipie z firmy TAG Heuer Polska za realizację teledysku, Ratownikom Medycznym z NSGR, Mediom, Kibicom, Mieszkańcom, a także naszemu Zespołowi Super Rally – Bernat Sport (Asi, Adrianowi, Igorowi i Arkowi) za ogrom wykonanej pracy.

Tym razem uczestnicy pięciokrotnie zaliczyli dwa szybkie, ale i techniczne Odcinki Testowe o bardzo zróżnicowanych nawierzchniach. W sobotę, podczas trzech przejazdów, pojawił się nawet śnieg z deszczem co tylko „poprawiło” kilka miejsc, w których trzeba było uporać się z dokuczliwym błotem. Niedziela była rajem dla fotografujących. Słońce i błękitne niebo podkreślało koloryt rywalizacji. Najwięcej zamieszania przysporzył ponad dziesięciokilometrowy, pierwszy sobotni OT zlokalizowany na terenach Gminy Kielce, gdzie planowana jest budowa lotniska „Obice”. Tu, przed wąskim mostkiem, w błocie zatrzymały się dwie załogi. Wyjeżdżony środek trasy był podtopiony, ale z twardym kamienistym podłożem. Kilka załóg wybrało mniej korzystną dla nich opcję omijania wody i walkę w grząskim terenie, co błyskawicznie odbijało się na czasach przejazdu lub skutecznie unieruchamiało auto. Dużych emocji dostarczył przejazd doświadczonej, szybkiej załogi Marcin Sobiech / Łukasz Łaskawiec, którzy napędzonym Mitsubishi Pajero walczyli o ominięcie stojących aut, co skończyło się lądowaniem w rowie melioracyjnym i blokadą przejazdu. Załoga jak i auto z tej akcji wyszły bez szwanku dając później koncertowy pokaz jazdy. Sobiech z Łaskawcem zdobyli także nagrodę Fair Play podczas rundy morawickiej. Organizator anulował czasy tego odcinka dla wszystkich klas samochodowych. Sobiech z Łaskawcem zyskali na tej decyzji, ale (w niedzielę) przed metą ostatniego OT celowo zatrzymali auto i odczekali swoje, wypadając z drugiego miejsca poza podium!

Zabawa rozpoczęła się od próby numer 2. Położony nieopodal Morawicy i Woli Morawickiej pięciokilometrowy Odcinek Testowy – zaledwie 400 metrów od zabudowań, podobnie jak ten „na lotnisku” zgromadził sporą widownię. Co ciekawe, można powiedzieć, że na trasach odcinków zrobiła się atmosfera niemal piknikowa, co potwierdzała frekwencja oglądających i gdzieniegdzie snujący się zapach rozpalonych grilli. Szybki OT nr 2, z szykaną w kamieniołomie, o zróżnicowanych wysokościach pokazał, że prędkości w Cross Country bywają naprawdę wysokie – blisko 150 km/h! Także na tym odcinku sobotnią rywalizację urozmaicał fragment w małej piaskowni. Zdecydowanie inne warunki zagwarantowały dodatkowe emocje, a kibicom pozwoliły zrobić efektowne fotografie nieco bliżej – jadących z niewielką prędkością załóg.

Dzięki zaangażowaniu władz lokalnych Gmina Morawica zaczyna urastać do miana stolicy sportów motorowych w regionie świętokrzyskim i z całą pewnością może być wzorem dla innych miejscowości. Warto tu wspomnieć, że na jej terenie znajduje się jeden z najładniejszych torów motocrossowych gdzie regularnie rozgrywane są zawody rangi MP i lokalne. Na terenie Gminy Morawica często także goszczą Rajdy Enduro.

Baza Kager Terenowiec Super Rally została zlokalizowana przy nowoczesnym budynku ­siedzibie Gminy gdzie także mieściło się m.in. biuro imprezy. Przyciągało to ogromną liczbę kibiców. Wielu podróżujących bardzo ruchliwą drogą krajową 73 wiodącą przez centrum Morawicy zdecydowało się na chwilę relaksu i wizytę w bazie, a później na oesach.

Tradycyjnie już trasy Kager Terenowiec Super Rally zabezpieczały m.in. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z pobliskich miejscowości. OSP Bilcza, OSP Brudzów, OSP Obice, OSP Wola Morawicka, OSP Morawica.

Organizatorzy dziękują Sponsorom / Partnerom imprezy: Kager, 4×4 Terenowiec, TAG Heuer, Manta, iXXL, Petronas, Ziaja Yego, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania – Thermal&Ski, oponyquad, KH­Kipper, Kabanos, Karguii, eopony4x4.pl, Centrum Znakowania Zan, Gospoda „Echa Leśne”, Chochołowskie Zacisze, Motoproject.

WYNIKI:

KLASA MOTO

1. Leszek Drogosz

2. Hubert Dzianok

3. Łukasz Stępień

4. Mariusz Luty

5. Konrad Dzianok

6. Michał Romaniec

QUAD 2×4

1. Mirosław Wojnowski

2. Michał Chodań

3. Bartłomiej Perdeus

4. Kamil Piwowarczyk

5. Mariusz Siejka

6. Tomas Gondzar

7. Rafał Pazdrur

QUAD 4×4

1. Krzysztof Ceklarz

2. Tomasz Ceklarz

3. Łukasz Łach

4. Artur Gajda

5. Łukasz Wiśniewski

UTV

1. Janusz Rusek

2. Robert Kudzia

SPORT DO 150 KM

1. Kamil Matyasik / Piotr Raj

2. Mateusz Piekiełko / Marek Piekiełko

3. Konrad Gola / Anna Gola

4. Arkadiusz Leśniak / Rafał Leśniak

5. Waldemar Kramarz / Ireneusz Komenda

6. Mariusz Góral / Dominik Góral

7. Rafał Szumilas / Arkadiusz Krzemień

8. Jerzy Lipowski / Jerzy Lipowski

SPORT POW. 150 KM

1. Stanisław Jeleń / Marcin Jeleń

2. Robert Rożek / Maciej Kulczycki

3. Wojciech Stala / Krzysztof Jednoróg

4. Tadeusz Szewczyk / Dariusz Gryc

5. Paweł Bomba / Marcin Nowak

6. Adam Nowak / Jacek Remiszewski

7. Dariusz Krzywkowski / Bartłomiej Krzywkowski

8. Piotr Politowski / Waldemar Kaja

SUPER SPORT DO 150 KM

1. Daniel Witasik / Michał Poczęty

2. Robert Obroślak / Andrzej Boguń

3. Marek Gajewski / Dominik Nocoń

4. Stanisław Kajdy / Krzysztof Koźbiał

5. Wojciech Kucala / Mateusz Kmiecik

SUPER SPORT POW. 150 KM

1. Jacek Soboń / Mateusz Borowski

2. Piotr Burchacki / Tomasz Janik

3. Marcin Żukowski / Darek Zięba

4. Dariusz Golonka / Paweł Domagała

5. Tomasz Wójcik / Artur Janda

6. Tomasz Hołda / Jakub Guratowski

7. Marcin Proszkowski / Arkadiusz Gadziała

8. Marcin Sobiech / Łukasz Łaskawiec

9. Robert Staniek / Krzysztof Staniek

10. Sebastian Ciuła / Tomasz Szczęch

TRUCK

1. Wojciech Bodziony / Mariusz Gwizdowski

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress