Select Page

Advertisement

Kawał sprawdzonego off-road’u – czyli start nowego sezonu Towarzyskiej Ligi Terenowej

Kawał sprawdzonego off-road’u – czyli start nowego sezonu Towarzyskiej Ligi Terenowej

Jeśli tęsknisz za prawdziwymi przeprawówkami, które ostatnio znikają z off-road’owych kalendarzy na przeciw wychodzi On – On czyli Franc (Marcin Francuz), który wraz z ekipą Adrenalinka.pl od lat przygotowuje najbardziej urozmaicone rajdy przeprawowe w Polsce. Zmota jest już legendą i zostanie na długo niedoścignionym wzorem połączenia trudnego i naturalnego terenu, z przemyślanymi próbami, świetną organizacją i bardzo zdrową realizacją.

W sezonie 2017 Towarzyska Liga Terenowa tradycyjnie już proponuje trzy rajdy z serii Zmota.

Na każdym spotkaniu rywalizujemy bawiąc się w trzech klasach. PL 3 czyli EKSTREM zarejestrowane samochody ekstremalne o konstrukcjach rurowych z dowolnymi wyciągarkami o maksymalnej wielkości kół do 48 cali oraz wszelkiego rodzaju quady. PL 2 czyli TURYSTYK zarejestrowane samochody turystyczne, dopuszczalne maksymalnie 2 wyciągarki elektryczne lub mechaniczna o ile występowała taka możliwość w fabrycznym modelu.  np. Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, LR Defender oraz wszelkie zmoty klasy wyczynowej o maksymalnej wielkości kół do 39 cali. Uwaga ! Samochody wagi super lekkiej ( Samurai, Rocky, Jimny, L80) nie mogą posiadać wyciągarki mechanicznej. PL 1czyli PRZYGODA zarejestrowane  samochody terenowe bez większych modyfikacji. Dopuszczalne jedynie niewielkie modyfikacje nadwozia i zawieszenia oraz posiadanie jednej wyciągarki elektrycznej. Dopuszczalny rozmiar opon to 35 cali.

Każdy z rajdów będzie miał inny charakter sportowy w związku z czym sezon 2017 będzie okazją do wyłonienia najbardziej uniwersalnych załóg terenowych w kraju.

Załogi startujące w cyklu zawodów TLT 2017 będą miały okazję rywalizować w przeprawowych zawodach z cyklu H3 na imprezie Zmota Sprint, podczas typowego rajdy trophy, gdzie o wyniku zadecyduje sprawność i szybkość pokonywania prób terenowych czyli na rajdzie Zmota Trophy oraz na legendarnej już przeprawówce czyli imprezie Zmota Challenge.

Zarówno załogi jak i maszyny muszą być więc bardzo wszechstronne a samo posiadanie simexów czy brdm-a nie wystarczy do osiągnięcia końcowego sukcesu.

Po raz kolejny mocno zapraszamy uczestników klasy Przygodowej bowiem cykl zawodów w ramach Towarzyskiej Ligi Terenowej jest doskonałą okazją do poznania przeprawowego środowiska terenowego oraz podpatrzenia w akcji bardziej doświadczonych kolegów.

Na każdej z naszych imprez obowiązuje ścisły limit załóg- wynika to z zezwoleń oraz logistyki przygotowań. Prosimy więc o wcześniejsze zapisy (via mail lub telefonicznie) na imprezy, znacznie ułatwia to pracę, organizację i wytyczanie tras.

Już 22 kwietnia w sobotę zapraszamy na rozpoczynające tegoroczny cykl Towarzyskiej Ligi Terenowej zawody o nazwie Zmota Sprint. Zawody odbędą się na nieczynnym kompleksie żwirowni nieopodal Skarboszewa na Mazowszu. Podczas pokonywania 2,5 kilometrowej pętli załogi z klasy ekstremalnej napotkają 4 wymagające podjazdy, 2 zjazdy, sekcję błotną, sekcję trialową oraz 2 trawersy. Załogi z klasy Turystycznej i Przygodowej na swojej pętli będą musiały rozprawić się z wymagającym podjazdem, trawersem, zjazdami, sekcją trialową i błotną. Zmota Sprint nie jest więc typowym wyścigiem terenowym a liczba okrążeń, które uda się pokonać w wyznaczonym przez organizatora limicie czasu zależy głównie od kunsztu kierowcy i ciężkiej pracy pilota. Na zakończenie zawodów w bazie czeka na uczestników gorący poczęstunek oraz puchary i dyplomy za udział w terenowych zmaganiach.

Wszelkie informacje na temat zawodów znajdują się na stronie Ligi: www.tlt4x4.pl oraz na stronie organizatora www.adrenalinka.pl  Możecie również szukać nas na facebooku pod hasłem Towarzyska Liga Terenowa.

Patronat medialny naszemu przedsięwzięciu zapewniają portale: terenowo.pl. expedycja.pl. wterenie.pl. rajdy4x4.pl, turystyka4x4.pl oraz magazyn offroad.pl Jak co roku pomagają również sponsorzy : Akademia Warn,Mudmaster.pl, SKF SA, Prograf SG, Szekla4x4.pl, Opoltrans, Wyprawa4x4.pl oraz serwis EPC Polska  za co serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy zatem na pierwsze zawody z cyklu TLT 2017 czyli na Zmotę Sprint do Skarboszewa !

Marcin Francuz i ekipa adrenalinka.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress