Select Page

Kitelancers – podróż off-road do Honk-Kongu

Kitelancers – podróż off-road do Honk-Kongu

KITELANCERS – czyli jak kite-surferzy  zamierzają przejechać „pół świata” terenowką by „polatać na desce” 🙂

Już za trzy tygodnie ruszamy!!! Naszą podróż zaczynamy w mieście, które nas poznało, Wrocławiu. Nie wszyscy wiedzą, ale to właśnie Wrocław dał początek wielu sportom deskowym w Polsce. Dariusz Król „sprowadził” do Polski snowboarding. Mimo, że nasze miasto nie leży nad morzem, to również wrocławianie zaszczelipi kitesurfing w naszym kraju. Absolwent wrocławskiego AWF, Dariusz Ziomek założył pierwszą szkołę kitesurfingu w Polsce, która z resztą będzie jednym z naszych pierwszych przystanków.

tumblr_inline_mjzi2pTTTc1qz4rgp

Z Wrocławia udajemy się na Hel, czyli mekkę kitesurfingu w Polsce. Tam spędzamy dwa tygodnie i udajemy się w dalszą podróż przez Łebę, Rugię w Niemczech, Noortwijk w Holandii, Silva Planę w Szwajcarii, Gardę we Włoszech, Monako, francuskie wybrzeże razem z Leucate, Barcelonę, Walencję, Malagę, Dakhlę w Maroko, Tarifę, Faro i całą Portugalię, dalej Sardynię z Potto Pino i Bottle, Sycylię. W Bari bierzemy prom do Grecji, gdzie płyniemy na wyspy Kos i Rodos. W Turcji odwiedzimy Stambuł i wybrzeżem Morza Czarnego wrócimy do Polski, żeby zrobić przegląd auta i dostosować je bardziej do warunków panujących w Azji.

Po tym małym pit stopie, ruszymy w dalszą podróż przez Turcję, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Indie, Sri Lankę, Tajlandię, Kambodżę, Wietnam, Filipiny, aż do Hong Kongu.

Każdy z tych dwóch etapów zajmie nam około 5 miesięcy. Dlaczego tak długo? Na każdym kitespocie chcemy spędzić kilka dni, żeby lepiej poznać spot i ludzi, którzy go odwiedzają. W samochodzie przez całą podróż będzie jechał Marcin, reszta zespołu, będzie się zmieniać.

Przewidzieliśmy również miejsce dla chętnych, którzy chcieli by do nas dołączyć. Więcej szczegółów, co i jak na www.kitelancers.com

fot, text: kitelancers.com

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress