Select Page

Mazungu jadą do Afryki czyli opowieść o wyprawie do Konga z Passion4Travel

Mazungu jadą do Afryki czyli opowieść o wyprawie do Konga z Passion4Travel

Namibia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Mozambik nawet Angola – to już poznane, wielokrotnie przejechane i kolorowe kraje Południowej Afryki. Trzeba szukać dalej, więc oglądając globus rzucił mi się w oczy kraj wielkości Europy, położony trochę bardziej na północ. Demokratyczna Republika Konga.

Prawie wszyscy podróżnicy przemierzający zachodnią stroną Afrykę z północy na południe (lub odwrotnie) Kongo traktowali jak czarna dziurę, która trzeba jak najszybciej przebyć i skupiali się na szybkim tranzycie z Kinszasy do granicy z Angolą.

A jest to kraj zupełnie nie odkryty, mający w sobie bardzo wiele tajemnic i wciąż czekający na opisanie. Przygotowując wyjazd dużo naczytałem się o niepokojach, niestabilności, ludożercach, wojnie, Mai-Mai i partyzantce 26 Maja – słowem o samych najgorszych rzeczach jakie mogą nas spotkać w lesie równikowym.

Tak na kolejne spotkanie z Passion4Travel zaprasza Michał Synowiec „Zetor” który już kilkukrotnie fascynująco w P4T opowiadał  o niezwykłych wyprawach do Afryki.

Najbliższe spotkanie z Passion4Travel.pl już 18 lutego o 20:30 w Kinie Praha w Warszawie.

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress