Select Page

Advertisement

MoneyWell Investment Kager Super Rally – Wąchock – Runda IV – Star Edition

MoneyWell Investment Kager Super Rally – Wąchock – Runda IV – Star Edition

Trasami testowymi dakarowych Starów ruszą załogi rywalizujące o kolejne punkty rozgrywek sezonu 2016.

Stawka klas moto, quad 2×4, 4×4, pojazdów SSV z pucharem markowym Can-Am, auta terenowe i klasa Truck przemierzą pięciokrotnie Odcinki Testowe w przyjaznym Wąchocku, którym niegdyś rządził słynny sołtys, upamiętniony pomnikiem. Aktualnie miasteczkiem zarządza burmistrz z mocną ekipą jakże przyjazną i otwartą na rajdy!

Wygląda na to, że Wąchock coraz mocniej zaznacza się na mapie jako miejsce wypoczynku, rekreacji i rozrywki dla województwa świętokrzyskiego. Nowego kompleksu rekreacyjnego z pięknym skateparkiem tylko pozazdrościć! Warto wspomnieć, że to tu, w latach siedemdziesiątych minionego wieku odbywały się autocrossy (nie mylić z rallycrossem) a w latach 80-tych testowano ciężarówki Star wytwarzane w pobliskiej fabryce. Utrwalano je na kliszach, promując kultowy model 266, który później trafiał między innymi na piękne wielkoformatowe kalendarze. Jak się później okazało, Stary w wersji wojskowej zasiliły armie wielu krajów i to w dość odległych zakątkach świata i w wielu służą do dzisiaj! Dakarowe aspiracje fabryki i marzenia o rajdach na światowym poziomie zaowocowały ciężarówkami przygotowanymi na Dakar, którymi w szranki rywalizacji stanęła grupa kierowców wyścigowych (Jerzy Mazur z Julianem Obornickim i Tomasz Sikora z Jerzym Frankiem). Później powstał projekt nowego auta, jak niesie wieść, Star kręcił bączki na suchym asfalcie! Specjalnie z tej okazji zatrudniono fińskiego kierowcę, który tu upalał dwuosiową wersję rajdowej ciężarówki! Zatem związki Wąchocka z rajdami cross-country są niepodważalne, a powrót rywalizacji do miasteczka zapowiada imponujące widowisko w świetle takich wspomnień.

Odcinki testowe – OT1 będzie gratką dla kibiców – położony zaledwie niecałe 1000 metrów od ścisłego centrum miasta odbędzie się właśnie na trasach testowych Starów z dakarowym duchem. Drugi z odcinków, zaskoczy niejedną załogę swym zróżnicowaniem, choćby samymi nawierzchniami. Kto wytrzyma ciśnienie i wskoczy na podium przekonamy się już w sobotę wieczorem.

Szczegóły na stronie i facebook’u:
www.super­rally.eu
www.facebook.com/super.rally4x4

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: MoneyWell Investment, Kager, Miasto i Gmina Wąchock, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, NTT System, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, 4×4 Terenowiec, JP Oils Eneos, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Technika s.c. w Starachowicach, Piaskownia w Marcinkowie – Szczepan Kowalik, Hotel Europa Business & Spa w Starachowicach, Knapmotor, Moto-ar, MercedesAutoCentrum.pl.

SUPER_RALLY_4_2016_PLAKAT_image

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress