Select Page

Advertisement

Nadchodzi Porsche Macan

Nadchodzi Porsche Macan

Porsche wkracza w końcowy etap testów nowego modelu Macan, który został przyłapany niemal bez kamuflażu na jednej z ulic w Niemczech.

Widać, że mały SUV Porsche nawiązuje stylistycznie do modelu Cayenne, jednak sprawia wrażenie bardziej dynamicznego i muskularnego. Na zdjęciach uchwycono standardową wersję auta oraz odmianę Turbo, wyróżniającą się m.in. większą osłoną chłodnicy oraz podwójnymi końcówkami układu wydechowego. Pod maską najmocniejszego Macana będzie pracował 3-litrowy silnik benzynowy z układem podwójnego turbodoładowania, generujący około 350-400 KM.

Oprócz tego, w ofercie znajdzie się prawdopodobnie 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 220 KM i wolnossąca jednostka V6 o pojemności 3,6 litra i mocy 295 KM. Podstawowym dieslem oferowany w modelu Macan będzie motor 2,0 TDI o mocy 190 KM, natomiast nieco większe emocje za kierownicą zapewni kierowcy motor 3,0 V6 TDI rozwijający 250 KM. Porsche planuje również wprowadzić do sprzedaży wersję hybrydową, wyposażoną w 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem oraz silnik elektryczny o mocy 54 KM.

Samochód zbudowany na płycie podłogowej Audi Q5 trafi do sprzedaży w 2014 r. W pierwszym roku obecności na rynku producent planuje sprzedać 75000 sztuk tego modelu.

Źródło: Carscoops, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress