Select Page

Advertisement

Namiot dachowy ze sztywnym dachem – Overland Maggiolina – VIDEO

Namiot dachowy ze sztywnym dachem – Overland Maggiolina – VIDEO

Sezon wyprawowy coraz bliżej. Wyprawowe auta z reguły do „sezonu” przygotowane są przez cały rok, ale wiosna to czas na zakupy sprzętu niezbędnego podczas tych bliższych i dalszych wypraw.

To co na wyprawie często jest niezbyt lubianą koniecznością – a więc opuszczenie auta i rozłożenie obozu, może być wiele przyjemniejsze jeśli zamiast klasycznego „iglo” na dachu naszej wyprawówki zamontujemy namiot dachowy.

Czym charakteryzuje się namiot ze „sztywnym dachem” ?

Konstrukcja namiotu wykonana jest z lekkich tworzyw sztucznych a nawet karbonu, dzięki czemu jest lekka, wytrzymała na uszkodzenia ale i łatwa ewentualnej naprawie.

Dzięki warstwowej budowie podstawy i dachu, namiot umożliwia termiczną i akustyczną izolację a tekstylne boki namiotu to wodoodporny i oddychający materiał. Ściany namiotu wyposażone są zarówno w otwory wejściowe – w zależności od modelu 2-3 oraz wentylacyjna na pozostałych ściankach. Wszystkie „drzwi” jak i „okna” wyposażone zostały w szczelne moskitiery, które umożliwiają wentylację jednocześnie nie dopuszczając do odwiedzin niechcianych małych gości z zewnątrz.

Każdy z namiotów serii Maggiolina wyposażony jest w materac ze zdejmowanym wykonany z bawełny pokrowcem. Kilkucentymetrowy materac piankowy oraz poduszki to elementy w każdej chwili gotowe do użytku – w zasadzie do wygodnego snu, brakuje tylko śpiwora.

Ponadto, namioty dachowe są wyposażone w dodatkowe elementy jak oświetlenie wewnętrzne LED, siatki podsufitowe do bagażu czy dodatkowe kieszenie na drobiazgi.

Sam proces rozkładania namiotu jest banalnie wręcz prosty – dach unosi się za pomocą mechanizmu obsługiwanego dołączoną do namiotu małą korbką – jak na poniższym filmie:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak i o innych namiotach dachowych zapraszamy do kontaktu z Rayo4x4, dystrybutora namiotów dachowych Autohome www.namiotdachowy.pl  www.rayo4x4.pl

foto: Autohome/Rayo4x4

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress