Select Page

Advertisement

Nowe BMW X6 oficjalnie

Nowe BMW X6 oficjalnie

Prekursor segmentu „off-roadowych” aut coupe powraca w nowym wcieleniu.

W przypadku BMW X6 z rocznika 2014 należy mówić raczej o ewolucji, niż rewolucji. Kształt i proporcje nadwozia nie zmieniły się; producent ograniczył się do przeprowadzenia gruntownego „liftingu” przedniego i tylnego pasa, stosując nowe reflektory i tylne światła, a także zmienione zderzaki. Całość uzupełnia zmodyfikowana osłona chłodnicy i maska silnika. Tu i ówdzie pojawiły się też nowe przetłoczenia i nowe detale, jak chociażby zgrabny wlot powietrza przy przednich nadkolach.

Zmiany objęły też kabinę pasażerską, gdzie króluje rozbudowany system iDrive z 10-calowym wyświetlaczem, za pomocą którego kierowca może sterować wszystkim najważniejszymi funkcjami pokładowymi. Jak przystało na BMW, nowe materiały wykończeniowe są wysokiej jakości, przy czym nabywca może dodatkowo dostosować wnętrze do własnych upodobań, zamawiając odpowiednie dodatki z niemal nieograniczonej listy opcji.

W momencie debiutu oferowane będą trzy wersje: xDrive 50i z 4,4-litrowym silnikiem benzynowym V8 o mocy 450 KM, xDrive30d z 3-litrowym dieslem rozwijającym 258 KM oraz M50d z sześciocylindrową jednostką wysokoprężną 3,0 l produkującą 381 KM. Wiosną 2015 roku gamę uzupełnią odmiany sDrive35i, xDrive35i i xDrive40d.

Nowe BMW X6 wejdzie do sprzedaży w grudniu tego roku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress