Select Page

Advertisement

Nowy Passat Alltrack: najlepsze cechy aut drogowych i terenowych

Nowy Passat Alltrack: najlepsze cechy aut drogowych i terenowych

Nowy Passat Alltrack jest samochodem, którego możliwości w pełni odpowiadają jego terenowemu wyglądowi.

Zderzaki przystosowano do jazdy poza utwardzonymi drogami, a podwozie zabezpieczone jest od spodu poprzez płyty ochronne, osłonięto również poszerzone progi, wraz z solidnymi nakładkami na nadkola sprawiają, że nadwozie okazuje się odporne na trudy jazdy poza drogami utwardzonymi, a jednocześnie ma niepowtarzalny styl. Dzięki specjalnemu terenowemu trybowi jazdy (Offroad), zmodyfikowanemu zawieszeniu (prześwit wynosi 174 mm) oraz za sprawą stałego napędu na cztery koła, Passat Alltrack świetnie radzi sobie również w terenie, który zazwyczaj bywa dostępny tylko dla aut typu SUV. Jednocześnie Passat Alltrack równie dobrze wywiązuje się z roli szybkiego i wygodnego samochodu do dalekich podróży.

Silniki o potężnym momencie obrotowym od 340 do 500 Nm. Benzynowy doładowany silnik (TSI) oraz wszystkie trzy turbodiesle (TDI) spełniają normę emisji spalin Euro 6. TSI osiąga moc 162 kW/220 KM i rozwija moment obrotowy o wartości 350 Nm. Wśród jednostek TDI rolę podstawowej pełni silnik o mocy 110 kW/150 KM i momencie obrotowym 340 Nm; pozostałe dwa diesle mają moc 140 kW/190 KM (400 Nm) oraz 176 kW/240 KM (500 Nm). Jednostka 240-konna ma największy moment obrotowy, jakim kiedykolwiek dysponował silnik Passata. Systemy Start-Stop i odzyskiwania energii hamowania w każdym Passacie Alltracku należą do wyposażenia podstawowego. 150-konny silnik TDI seryjnie współpracuje z 6-biegową przekładnią mechaniczną, wszystkie pozostałe jednostki napędowe – z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Seryjny napęd na cztery koła. Passat Alltrack jest wyposażony w napęd na cztery koła 4MOTION. W zwykłych warunkach napędzana jest jedynie przednia oś, co pozwala oszczędzać paliwo. Jeśli jednak pojawi się groźba utraty przyczepności, w ułamku sekundy płynnie dołączany jest napęd tylnej osi. Równolegle ze sprzęgłem typu Haldex, które działa jak centralny mechanizm różnicowy z blokadą, elektroniczne blokady (EDS) przy wszystkich kołach, będące elementem elektronicznego systemu stabilizacyjnego (ESC), przejmują funkcję blokad poprzecznych. Poza tym Passat Alltrack z silnikami TSI o mocy 220 KM i TDI o mocy 240 KM ma na każdej osi system XDS+, który poprawia zachowanie auta podczas przyspieszania na wyjściu z zakrętu; do wszystkich innych wersji Passata Alltracka jest on dostępny za dopłatą.

Tryb Offroad. Passat Alltrack ma w wyposażeniu seryjnym system umożliwiający wybór trybu jazdy. Oprócz znanych trybów Eco, Normal, Comfort, Sport i Individual (łączonych z systemem amortyzatorów o zmiennej sile tłumienia DCC) w Alltracku jest dodatkowy tryb Offroad, który wyróżnia ten model w całej gamie Passatów. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a wszystkie istotne systemy oraz zawieszenie, a także system sterowania silnikiem i skrzynią biegów dostosowują się do wymagań jazdy terenowej.

Ciężar ciągniony o masie 2200 kg. Wyposażony w systemy EDS, XDS+ oraz w napęd 4MOTION Passat Alltrack jest samochodem bezpiecznym i dynamicznym. Świetnie nadaje się także do roli konia pociągowego: na wzniesienie o pochyleniu 12% potrafi ciągnąć ciężar 2200 kg (hamowany), zamocowany na elektrycznie wysuwanym haku holowniczym. Manewrowanie samochodem z przyczepą ułatwia nowy system Trailer Assist, który podczas cofania automatycznie kieruje zestaw we właściwe miejsce.

Wyposażenie zewnętrzne. Bogato wyposażony Alltrack jest osobną wersją Passata. Do jego seryjnego wyposażenia zewnętrznego należą: wyjątkowo lekka osłona silnika chroniąca go od spodu, zmienione zderzaki (przednie z charakterystycznymi reflektorami przeciwmgłowymi, tylne – z zaznaczonymi końcówkami układu wydechowego), obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze matowego chromu, napis „Alltrack”, oksydowane na srebrno relingi dachowe, 17-calowe obręcze kół z metali lekkich oraz solidne osłony nadkoli i progów w kolorze antracytowym (progi z elementami o wyglądzie aluminium).

Wyposażenie wnętrza. Tak jak zewnętrzny wystrój, tak i wyposażenie wnętrza dopasowano do niepowtarzalnego charakteru tego auta. O jego indywidualnym stylu świadczą komfortowe fotele pokryte tkaniną oraz alcantarą, eleganckie elementy i listwy progowe ze stali szlachetnej oraz dywaniki z ozdobnym podwójnym szwem. Masywne pedały Alltracka wykonano ze szczotkowanej stali szlachetnej. Ponadto, na potrzeby tego modelu zmodyfikowano menu systemu multimedialnego, wzbogacając je o informacje ważne podczas jazdy terenowej.

Wyposażenie High-tech. Do dyspozycji kierowcy Passata Alltracka przygotowano niezwykle bogaty zestaw systemów służących podniesieniu komfortu oraz wiele urządzeń multimedialnych i systemów wspomagających kierowcę. Znalazły się wśród nich najnowsze systemy radiowe/nawigacyjne, wyświetlacz head-up, systemy App-Connect (Apple Car Play, Google Android Auto i MirrorLink), Media Control (do podłączenia tabletów), Car Net z Guide & Inform (usługi internetowe), a także montowany seryjnie system Front Assist monitorujący otoczenie, wraz z funkcją awaryjnego hamowania w mieście (City) i rozpoznawania pieszych.

Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress