Select Page

Advertisement

Nowy w służbie – czyli Nissan Patrol GU4 – karetka nr 14 Off-Road Rescue Team

Nowy w służbie – czyli Nissan Patrol GU4 – karetka nr 14 Off-Road Rescue Team

Nissan Patrol GR Y61 GU4 – tak nazywał się jak wyjeżdżał z fabryki, teraz trzeba zwracać się do niego „14” bo to karetka z numerem bocznym 14 – kolejny specjalistyczny pojazd floty Off-Road Rescue Team.
Team działa od 2008 roku. Zabezpiecza największe rajdy samochodów terenowych. Na dzień dzisiejszy jest w stanie zorganizować zabezpieczenie z wykorzystaniem w  pełni wyposażonych ambulansów zbudowanych na bazie samochodów terenowych przystosowanych do transportu poszkodowanych wraz z sprzętem ratującym życie, zgodne ze standardami kartek „S” i „P” z systemami łączności radiowej oraz najnowszymi systemami nawigacyjnymi i licznymi modyfikacjami, dzięki którym są w stanie dotrzeć tam gdzie inni, po prostu nie dojadą. Dodatkowo flotę wspomaga samochód ratownictwa techniczno-drogowego wyposażony w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, ratownictwa drogowego i sprzęt ratownictwa medycznego.

Patrol z numerem 14, to „ostatni taki Patrol”. Czyli sprawdzona konstrukcja, oparta na ramie i sztywnych mostach napędowych – tylnym wyposażonym w fabryczną blokadę, napędzana 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym z 5-cio stopniową manualną skrzynią biegów wraz z niezbędnym w terenie reduktorem.

Samochód przeszedł po zakupie gruntowny przegląd u Siary4x4, który odpowiedzialny jest także za modyfikacje umożliwiający przerobienie auta na karetkę. Zawieszenie oparte na znanych i sprawdzonych elementach Old Man Emu, które zapewnia dobre własności terenowe, wysoką trwałość i wygodę podróżowania, co w przypadku karetki, ma niebagatelne znaczenie.

Gdy zawiodą, dostarczone przez producenta sposoby na wyrwanie się z opresji, „14” wyposażony został w wyciągarkę Dragon Winch 15000lbs, osadzoną w stalowym zderzaku z płytą chroniącą drążki kierownicze. Tylny zderzak również został wymieniony na stalowy, z solidnym mocowaniem koła zapasowego oraz możliwością montażu dodatkowego wyposażenia np. kanister czy drugie koło zapasowe.

Samochód wyposażony został w zestaw do nawigacji oparty na systemach dostarczonych przez firmę Garmin – czołowego producenta urządzeń GPS. Załoga wyposażona jest także w kompletny system łączności, który pozwala na koordynację działań z wykorzystaniem niezliczonej ilości innych pojazdów, helikoptera oraz jednostek naziemnych.

To wszystko za mało, by nazywać się karetką – a taką jest właśnie „czternastka”.

Tył samochodu wyposażony jest w specjalistyczną zabudowę wykonaną z materiałów odpornych na wilgoć i pozwalających na odpowiednie do pracy warunki dla lekarzy/ratowników wykonanych przez Auto-Meble.com.pl .

W czeluściach tylnej części Patrola, znalazło się miejsce na niezbędny do ratowania życia ludzkiego sprzęt dostarczony przez RespiVent.pl

Gdyby potrzeba było więcej miejsca – na dachu Nissana czeka wykonany na specjalne zamówienie bagażnik dachowy od D-G4x4.pl , demolka-garage.pl .

Wnętrze wyposażone jest także w fotele sportowe oraz pasy Sparco dostarczone przez RallyShop.pl

Gdy przed maską i wokół auta zrobi się ciemno – energooszczędne oświetlenie ledowe od ICELED.pl szybko to zmieni.

Dopełnieniem jest znane już z tras rajdowych oznakowanie pojazdu wykonane przez Autograf-reklamy.pl

Prezentowane poniżej zdjęcia wykonane zostały przez Sebę – koordynatora teamu – są jeszcze ciepłe – miło nam że prezentujemy je Wam jako pierwsi w sieci 🙂

Patrol jest właśnie w trakcie pakowania i za kilka dni, poruszał się już będzie po bezdrożach Maroka podczas Carta Rallye.

Od momentu powstania kibicujemy Off-Road Rescue Team – miło nam że jesteśmy Medialnym Partnerem Teamu – życzymy rozwoju działalności – bo wtedy będziemy wszyscy czuli się bezpiecznie na rajdowych trasach – ale jednocześnie trzymamy kciuki aby mieli jak najmniej pracy !

Więcej o Teamie na www.offroadrescueteam.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress