Select Page

Advertisement

Pierwsze sukcesy Rajdos Ekipos w RPPST

Pierwsze sukcesy Rajdos Ekipos w RPPST

Zespół Rajdos Ekipos w miniony weekend rozpoczął cykl startów w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Podczas pierwszej rundy – Carmont Baja Drawsko, załogi startowały w ramach CEZ – czyli Mistrzostwa Europy Centralnej; RMPST – Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz tak jak Rajdos Ekipos w RPPST.

Na starcie stawiło się bliko 100 załóg. Załoga RAJDOS EKIPOS w składzie Michał Goleniewski, Mateusz Król wystartowała samochodem Mitsubishi Pajero II . W ciągu trzech dni do pokonania czekało 250 kilometrów tras w bardzo wymagającym terenie drawskiego poligonu.

Rozegrany w piątek siedmiokilometrowy prolog posiadał wiele pułapek nawigacyjnych, jednak zespołowi udało się uniknąć błędów skutkujących dotkliwymi karami czasowymi. Organizatorzy Rajdu zadbali o odpowiednie jego wypromowanie – tłum kibiców na trasie prologu naturalnie skłaniał do widowiskowej jazdy i spektakularnych skoków.

Sobota to już poważne ściganie – trasa miała 115 km długości.

„Przed rajdem niestety nie udało nam się przetestować auta zatem ten odcinek specjalny był dla nas szczególnie ważny, ponieważ zupełnie nie wiedzieliśmy czy auto pozwoli nam na bezawaryjne pokonywanie kolejnych kilometrów. Jednak po zakończeniu tego OSu podczas serwisu ( czas serwisu ograniczony był tylko do 1 godziny-przyp.) okazało się, że wszystkie prace wykonane podczas przygotowywania rajdówki do startu wykonane zostały poprawnie i nie trzeba nic naprawiać.” – komentuje Michał.

Niedziela, to już dwa odcinki po 65 km i moment na ostateczna walkę by uzyskać jak najlepszą lokatę. W tym dniu na trasie nie zabrakło dachowań, urwanych kół i innych awarii.

Jak wspomina Mateusz – „Nas też nie oszczędziła niedzielna trasa. Na drugim odcinku urwało nam się mocowanie kolumny kierownicy. Kierowca miał zatem spore problemy przez ponad 40 kilometrów – kierownica przemieszczała się w każdym możliwym kierunku. Udało się nam jednak bezpiecznie dotrzeć do mety mimo tak poważnej awarii.”

Dzięki doświadczeniu i uporowi załogi, Rajdos Ekipos udało się osiągnąć 3 pozycję w klasie S2 (auta produkcyjne ) oraz 5 lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku.Kolejny rajd już 1 maja. Wierzymy, że będziecie z nami podczas startu w Baja Carpathia.”– dodaje Michał.

Startujący w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych zespół Rajdos Ekipos jadący w barwach sponsora Blachy Pruszyński tworzą Michał Goleniewski (kierowca) i Mateusz Król (pilot) 

Więcej o teamie na www.facebook.com/rajdosekipos

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress