Select Page

Advertisement

Pierwszy podręcznik jazdy 4×4 już w sprzedaży!

Pierwszy podręcznik jazdy 4×4 już w sprzedaży!

Wakacje to idealna okazja, by spróbować swoich sił w jeździe off-roadowej, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz więcej sympatyków. Dlatego warto sięgnąć po nowe wydawnictwo „Auto w terenie. Podstawy jazdy 4×4” autorstwa Sławomira Makaruka.

Sławomir Makaruk to polski podróżnik, fotograf, kierownik wypraw (m.in. programu podróżniczego TVP2 Boso przez świat), instruktor nurkowania, ratownik ochotnik TOPR i instruktor jazdy off-roadowej. Swoją pierwszą wyprawę odbył w 1983 roku jadąc Tarpanem do Meksyku. W roku 1991 wygrał polskie eliminacje do Camel Trophy – ekstremalnego rajdu odbywającego się w różnych częściach kuli ziemskiej, uznawanego za najtrudniejszy rajd przeprawowy na świecie. Był członkiem pierwszej polskiej ekipy uczestniczącej w rajdzie w Tanzanii i Burundi, a do roku 1996 organizował polskie i europejskie selekcje Camel Trophy. Sześciokrotnie brał udział w szkoleniach specjalnych organizowanych przez firmę Land Rover w Eastnor Castle w Wielkiej Brytanii, uważanych za najlepszą szkołę jazdy off-roadowej na świecie.

Podręcznik Auto w terenie. Podstawy jazdy 4×4 skierowany jest przede wszystkim do początkujących, choć doświadczeni kierowcy również znajdą tu wiele istotnych informacji i wskazówek. Książka to kompendium wiedzy na temat jazdy samochodem terenowym – począwszy od wyboru i przygotowania auta, poprzez techniki podstawowe i pracę ze sprzętem, aż po autoratownictwo. „Zdecydowałem się na napisanie podręcznika jazdy off-roadowej, gdyż na polskim rynku wciąż brakuje wydawnictwa, które kompleksowo traktuje aspekty związane z jazdą w terenie. Moim celem było zaprezentowanie wszystkich możliwości, jakie oferuje auto terenowe i pokazanie jak można je umiejętnie wykorzystać. Off-road dostosowanymi rajdowymi maszynami to jedno, ale samochód terenowy, którym wyjeżdżamy z salonu ma również olbrzymie możliwości, z których większość kierowców nie zdaje sobie sprawy. Mam nadzieję, że ta książka zwiększy zaufanie kierowców do posiadanych maszyn i umożliwi bezpieczniejsze poruszanie się w terenie”  mówi autor i dodaje „Off-road ma jedną, wielką zaletę – można uprawiać go praktycznie wszędzie: w lesie, w górach, na poligonach, w wąwozach. Liczy się przyjemność płynąca z jazdy i możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury.”

Auto w terenie. Podstawy jazdy 4×4 wkrótce także na płycie DVD.
Zapraszamy na Facebook.com/AutoWTerenie

UWAGA – śledźcie naszą stronę i naszego facebooka – już wkrótce będziecie mieli okazję by zdobyć tą wspaniałą książkę ! 🙂

922684_144200065764204_70125382_n

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress