Select Page

Advertisement

Pierwszy rajd sezonu, pierwsze zwycięstwo RMF 4RACING Team

Pierwszy rajd sezonu, pierwsze zwycięstwo RMF 4RACING Team

Trzy dni zmagań, wzbijanego piachu spod kół potężnych pojazdów, doskonałej pracy zespołowej i ambicji, które nie pozwoliły odpuścić nawet w obliczu off-roadowych trudności. Zespół RMF 4RACING Team tryumfuje po pierwszym starcie w sezonie 2015 podczas rajdu Baja Drawsko.

10 kwietnia o poranku pogoda była doskonała, kiedy na poligonie w Drawsku Pomorskim powstał słynny camp RMF 4RACING Team. Cała ekipa działała jak w zegarku przygotowując się do pierwszego startu, lecz można było wyczuć w powietrzu wysoki poziom ekscytacji i lekkiej nerwowości. Aleksandra Kujawa z kobiecej załogi tuż przed swoim pierwszym oficjalnym wystąpieniem w roli kierowcy nie kryła podekscytowania: „Jest mały stres, ale mam nadzieje, że przejdzie jak tylko zobaczymy odliczanie i zielone światło”. Zespoły zanim przejechały prolog, czyli siedmiokilometrowy odcinek specjalny pozwalający ustalić kolejność startów do sobotnich odcinków specjalnych (OeSów), przeszedł odprawę administracyjną i badania kontrolne. Zawodnik oraz główny konstruktor rajdówek – Aleksander FAZI Szandrowski wypowiadał się z entuzjazmem: „Wszystko jak na razie idzie zgodnie z planem, przeszliśmy badania kontrolne, rajdówki świetnie się spisały w terenie. To pozwala nam myśleć bardzo pozytywnie o jutrzejszym dniu”. Zadowolenia nie krył też kierowca drugiej załogi Krzysiek Biegun: „Było ciasno, dużo piachu, techniczna jazda w koleinach. Zespół w komplecie na mecie. Fazi z Rafałem na 3 miejscu w swojej klasie więc są powody do zadowolenia”. Dzień podsumował szef zespołu Rafał Płuciennik: „Rajd tak naprawdę zaczyna się dopiero jutro.” Kolejny dzień to 230 km odcinków specjalnych , ryk silników i pierwsze kłopoty. W samochodzie duetu K.Biegun/A.Kiecka nastąpiła awaria układu chłodzenia, na pierwszym serwisie powiększyliśmy wlot powietrza do chłodnicy i tym sposobem szybko uporaliśmy się z tą awarią. Kiedy wydawało się, że koniec dnia będzie równie dobry jak jego początek, zaczęły się schody dla kobiecej załogi A.Kujawa/J.Kiecka. Ich pojazd niestety nie dojechał do mety, zatrzymał się kiedy zostało zaledwie 25 kilometrów do celu. „Nie załamujemy się. Nie mamy zamiaru się poddać, pokażemy hart ducha podczas jutrzejszych zmagań” skomentowała Asia Kiecka, pilot załogi. Zakładany plan zrealizował natomiast duet A.Szandrowski/R.Płuciennik. FAZI otrzepując kurz, tuż po wyjściu z rajdówki skwitował krótko: „Bardzo dobrze, jesteśmy bardzo zadowoleni po dzisiejszych odcinkach. Jedziemy zachowawczo, ale szybko. Samochód dobrze się spisuje.”

Trzeci, ostatni dzień okazał się decydujący. Załogi przejechały dwa OeSy po 65 kilometrów, które zdecydowały o ostatecznych wynikach całego rajdu. Po pierwszym odcinku specjalnym załodze K.Biegun/A.Kiecka urwał się wahacz, jednak mechanicy ze strefy serwisowej szybko poradzili sobie z tą usterką i duet ostatecznie zajął 3 miejsce w Grupie Open. Absolutnie nie zawiodła para doświadczonych zawodników A.Szandrowski/R.Płuciennik wygrywając 1 pozycję w grupie TH i 3 w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy (CEZ). „Zadowoleni, zmęczeni i szczęśliwi. Dziękuję całemu mojemu Teamowi za serce do walki i doskonałe przygotowanie do pierwszego rajdu. Dziękuję też naszym Partnerom, bez których nie moglibyśmy przeżywać takich chwil jak ta teraz” opowiadał trzymając w rękach puchar, szef RMF 4RACING Team Rafał Płuciennik.

Oficjalne wyniki rajdu Baja Drawsko:

  • Zespół RMF 4RACING Team zajął 1 miejsce w klasyfikacji zespołów
  • Załoga Aleksander FAZI Szandrowski ? Rafał Płuciennik zajęła 1 miejsce w Grupie TH i 3 w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy (CEZ)
  • Załoga Krzysztof Biegun – Adam Kiecka zajęła 3 miejsce w Grupie Open
  • Załoga Aleksandra Kujawa ? Joanna Kiecka zajęła 4 miejsce w Grupie Open

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress