Select Page

Advertisement

Porsche Macan Turbo 2016

Porsche Macan Turbo 2016

Przy okazji światowej premiery modelu Macan GTS na targach motoryzacyjnych w Tokio wszystkie odmiany kompaktowego SUV-a na rok modelowy 2016 otrzymają nowe elementy wyposażenia z zakresu komunikacji i komfortu.

Lista nowości obejmuje m.in. znany już z najnowszej „911” system multimedialny Porsche Communication Management (PCM) – prostszy w obsłudze, z nawigacją w czasie rzeczywistym i hotspotem Wi-Fi. Na życzenie Macan będzie również dostępny z nowymi, pełnymi reflektorami LED. Zmodyfikowany sterownik układu kierowniczego zapewnia bardziej bezpośrednie reakcje na ruchy kierownicą i pozwala na lepsze wyczucie drogi. Ponadto, dla modelu Macan Turbo zarezerwowano nowe, ekskluzywne pakiety stylizacji nadwozia oraz wykończenia wnętrza.

Sercem systemu informacyjno-rozrywkowego, należącego do standardowego wyposażenia wszystkich modeli Macan, jest nowy, 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Przeprojektowany interfejs jest łatwy w obsłudze i przypomina rozwiązania znane ze smartfonów. Nowa oferta multimediów dostępnych w modelu Macan obejmuje trzy dodatkowe moduły, pozwalające na różne sposoby łączyć się ze światem.

Po raz pierwszy Macan otrzymuje w pełni diodowe reflektory połączone z opcjonalnymi, dodatkowymi funkcjami dynamicznego oświetlenia Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus). Emitują one światło w kolorze zbliżonym do światła dziennego i łączą zwiększony zasięg z mniejszym zużyciem energii.

Ponadto, Porsche oferuje dodatkowe pakiety stylizacji nadwozia i wykończenia wnętrza dla modelu Macan Turbo. Uwagę zwracają 21-calowe obręcze typu 911 Turbo z ekskluzywnym, dwukolorowym wykończeniem, wloty powietrza i boczne listwy w kolorze lśniącej czerni oraz atrakcyjne akcenty – dynamicznie stylizowane lusterka boczne Sport Design i pokrywy piast z kolorowym herbem Porsche. Ze schematem kolorystycznym tylnego zderzaka Sport Design harmonijnie współgra sportowy układ wydechowy z czarnymi końcówkami. Indywidualny charakter podkreślają również przyciemniane tylne lampy.

Śladem modeli GTS, w kabinie dominuje Alcantara wzbogacona o kontrastowe szwy. Materiał ten pokrywa środkowe części foteli, podłokietniki konsoli centralnej oraz panele drzwi. Pakiet uzupełniają przeszycia w kolorze Rhodium Silver lub Garnet Red, które poza tapicerką siedzeń i drzwi zdobią też deskę rozdzielczą. Potencjał 400-konnego SUV-a nawet na postoju zdradzają oznaczenia „Turbo” na zagłówkach oraz podświetlane listwy progowe z włókien węglowych.

Nowe modele Macan pojawią się na rynku w styczniu 2016 r.

Źródło: Porsche, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress