Select Page

Rafał Sonik odznaczony

Rafał Sonik odznaczony

W minioną sobotę Rafał Sonik otrzymał od prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego odznaczenie Honoris Gratia. Już w najbliższy czwartek z rąk Vito Ippolito, prezydenta Międzynarodowej Federacji Motocyklowej odbierze odznaczenie za swoje osiągnięcia w cyklu pucharu świata cross-country oraz popularyzację sportu motorowego w Polsce i na świecie.

Honoris Gratia to odznaczenie przyznawane przez prezydenta Krakowa osobom zasłużonym dla Miasta i jego mieszkańców. Rafał Sonik otrzymał ją nie tylko za godne reprezentowanie stolicy Małopolski w najtrudniejszych rajdach terenowych na arenie międzynarodowej, ale również za swoją działalność biznesową wspierającą rozwój Krakowa oraz zaangażowanie społeczne i wieloletnią współpracę ze Stowarzyszeniem Siemacha.

Do wręczenia odznaczenia doszło podczas Gali Stowarzyszenia Siemacha, kończącej rok pracy z młodzieżą w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Kielcach i Wrocławiu. Wśród zaproszonych gości obok Rafała Sonika znalazł się również inny znany sportowiec – Marcin Gortat, który z rąk prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego otrzymał klucze do bram Krakowa.

Wśród osób, które wcześnie zostały wyróżnione „Honoris Gratia” są tak znakomite postacie Krakowa, jak kard. Franciszek Macharski, ks. Andrzej Augustyński, Jerzy Stuhr, Zbigniew Wodecki, Antoni Kawałko, czy Jerzy Vetulani. Rafał Sonik, by jeszcze mocniej podkreślić swoje związki z rodzinnym miastem, postanowił od sierpniowego Rajdu Brazylii występować z logiem Krakowa na swoim quadzie.

To jednak nie koniec wyróżnień. W najbliższy czwartek 3 lipca, podczas wernisażu malarstwa Françoise Lemaître-Leroux w Urzędzie Miasta Krakowa, Rafał Sonik otrzyma wysokie odznaczenie FIM (Międzynarodowa Federacja Motocyklowa) za osiągnięcia i propagowanie sportu quadowego na świecie oraz w Polsce. Wystawa oraz ceremonia otworzą światowy kongres FIM, który w weekend odbywać się będzie w stolicy Małopolski.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 17:00 w holu kamienny Urzędu Miasta przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.

sonik

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress