Select Page

Advertisement

Rebeka i Grzegorz Jankowscy po rajdzie Baja Drawsko

Rebeka i Grzegorz Jankowscy po rajdzie Baja Drawsko

Pierwszego kwietnia wystartował sezon rajdów cross country w Polsce. Organizatorzy Baja Drawsko przygotowali krótki prolog oraz maratoński odcinek na poligonie, który załogi pokonywały dwa razy.

W silnej, międzynarodowej obsadzie znalazła się też rodzinna załoga: Katarzyna Rebeka Jankowska i Grzegorz Jankowski.

W nowy sezon załoga Jankowskich wjechała zmienionym autem – to Mitsubishi Pajero grupy T2. O nowej rajdówce zawodniczka wypowiada się w samych superlatywach: Samochód jest fantastyczny. Mieliśmy okazję testować go przed sezonem, ale dopiero na rajdzie przekonaliśmy się, że jest naprawdę szybki. Oczywiście, jeszcze musimy sporo trenować, żebyśmy mogli się „dogadać” i w pełni wykorzystać możliwości auta. Mimo, że to w dalszym ciągu auto grupy T2, jazda daje znacznie więcej przyjemności niż w poprzednio użytkowanej Navarze, można nawet mówić o pewnym zapasie mocy. W Drawsku starałam się ostrożnie wykorzystywać potencjał silnika, ale i tak nie obyło się bez „piruetu” na śliskiej nawierzchni – na szczęście bez żadnych konsekwencji. Pajero okazało się też wytrzymałe, przez cały rajd nie mieliśmy żadnej poważnej awarii.

Pochwały Rebeka skierowała też pod adresem podwarszawskiego serwisu Mączek Garage, który samochód zbudował a obecnie zajmuje się jego obsługą podczas rajdów.  Długie odcinki porządnie wymęczyły ekipę – to przecież blisko 350 km ostrego ścigania podczas jednego dnia! Na szczęście większa część trasy była bardzo szybka, nie brakowało urozmaiconych odcinków technicznych.

Wyniki? Podczas pierwszego startu priorytetem było poznawanie samochodu a nie walka o lokaty. W silnej obsadzie (na starcie stanęło kilkanaście ekip T2) udało się wywalczyć 8. miejsce. Warto podkreślić jednak, że w sporcie cross country jak w żadnym innym liczy się też wzajemna pomoc – Rebeka i Grzegorz ani chwili nie wahali się zatrzymać, gdy jeden z konkurentów potrzebował pomocy. Ze względów osobistych ekipa zmuszona jest zrezygnować ze startu w Baja Carpathia, kolejny rajd na którym powinniśmy zobaczyć w akcji żółte Pajero z charakterystyczną rejestracją „Pola” to czerwcowe Baja Czarne.

Bieżące informacje o teamie – facebook.com/Rebeka4x4

foto: sport4x4.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress