Select Page

Advertisement

Relacja z wyprawy do Chin

Relacja z wyprawy do Chin

Filmowa pigułka z off-roadowej wyprawy do Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Chin i Mongolii – 2015 z http://www.bezdroza4x4.pl

Film zrealizowano podczas trwającej 2 miesiące wyprawy samochodowej jadącej z Polski, przez Rosję do Kazachstanu, potem kazchski step, morze Aralskie, po wyschniętym dnie cały czas z daleka od cywilizacji, ciężkim off-roadem do Aralska. Następnie Bajkonur i przedgórze Tienszan w Almatach. Po przebyciu Kanionu Szaryńskiego, wyprawa dotarła do Kirgistanu, gdzie pokonała Tienszan wysoki, zaliczyła trzy największe kirgiskie jeziora: Issyk -Kul, Son Kul i Chatyr kul, gdzie spała w kirgiskich jurtach, słuchając odgłosów wydawanych przez jaki.

Kolejny etap podróży to przełęcz Torugart, gdzie wyprawa przekroczyła granicę z Chinami i dotarła do Kaszgaru. Stamtąd przez Pamir i słynną Karakurum Highway. która wciąż jeszcze w wielu miejscach jest typowo off-roadowa dotarli w pobliże granic z Pakistanem, Turkmenistanem i Indiami oraz w pobliże słynnego ośmiotysięcznika K2.

W Chinach wyprawa przejechała pustynię Taklamakan, odwiedziła Terakotową Armię, Wiszącą Świątynię w Datong, Zakazane Miasto, Pałac Letni w Pekinie, oraz pekińskie zoo, gdzie widzieli między innymi pandę wielką. Wyprawa dotarła do Morza Wschodniochińskiego, przecinając jednocześnie Azję w całości aż do wschodniego wybrzeża. Elementem wyprawy był przejazd superszybką koleją, jadącą 300 km/h.

Kolejny etap to Mongolia, gdzie podziwiali widoki, łagodniejszy klimat i ciekawe off-roadowe odcinki. Miasto Ułan Bator, również zaskoczyło rozmachem i ilością samochodów marki Toyota.

Następnym krajem była olbrzymia Rosja, do której wjechali w połowie kraju – w okolicach Ułan Ude, skąd wciąż mieli do stolicy – Moskwy, ponad 6000 km. Odwiedzili Jezioro Bajkał, Czelabińsk, Omsk, Irkuck, i oczywiście Moskwę.

Cała wyprawa miała długość 27.000 km. Zobaczcie film pigułkę z tego wydarzenia.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress