Select Page

Advertisement

RMF 4RACING Team: 3 razy podium podczas Baja Drawsko!

RMF 4RACING Team: 3 razy podium podczas Baja Drawsko!

Dwie z trzech ekip stanęły na podium rajdu Baja Drawsko. Załoga Szandrowski/Płuciennik odebrała puchar za drugie miejsce w grupie TH natomiast Team Kosińska/Derengowski również stanął na drugim stopniu podium w swojej grupie Open. Cały zespół odebrał także puchar za drugie miejsce  klasyfikacji Teamów. Jest to istotne wyróżnienie, ponieważ pozostałe 2 nagrodzone zespoły to bardzo doświadczone teamy dakarowe.

Zakończył się rajd Baja Drawsko, pierwsza runda Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Mamy 3 razy miejsce na podium: w klasyfikacji zespołowej RMF 4RACING Team zdobył 2 miejsce, w grupie TH Fazi Szandrowski ze mną miejsce drugie, Gosia Kosińska z Andrzejem Derengowskim również drugie miejsce w grupie Open tak więc zdobyliśmy pierwsze punkty w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. mówi Rafał Płuciennik z RMF 4RACING Team. Już za miesiąc Baja Carpathia, druga runda a rund jest sześć, tak więc dalej mamy ambitne cele by powygrywać klasy. W Pucharze Polski mieliśmy piąte miejsce tak więc zadowoleni jesteśmy. Cały zespół w komplecie na mecie.

Podobnie jak w sobotę, również i niedzielne odcinki rajdowe Małgorzata Kosińska z pilotem Andrzejem Derengowskim przejechała równo i pewnie, bez zbędnego ryzyka docierając na metę.
Realizowaliśmy plan, udało nam się zrealizować założenia a założenia mamy zawsze proste i te same: spokojnie do mety, wynik przyjdzie sam. Mieliśmy zimne głowy, nie ścigaliśmy się z każdym, wiedzieliśmy, że przed nami jest ponad 300 km rajdu więc trzeba było rozłożyć siły, dać się wyprzedzić wszystkim tym, którzy jechali na łeb na szyję i spokojnie dojechać do mety a wynik, tak jak już wspomniałem, się zrobił sam – komentuje Andrzej Derengowski.

Rajd ukończył także Team Biegun/Kujawa. Pomimo, że nie stanęli na stopniach podium, mogą mówić o dużym szczęściu i radości. Po wczorajszym dniu bowiem, załoga jechała bez napędu na przednie koła. Ukończenie dzisiejszych odcinków z mnóstwem piaszczystych podjazdów, bez sprawnie działającego napędu 4×4 to  duży wyczyn i niemałe wyzwanie, z którym załoga poradziła sobie świetnie.

Już za miesiąc kolejny rajd, w którym RMF 4RACING Team walczyć będzie o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress