Select Page

Advertisement

Rolls-Royce Cullinan – czy taki będzie luksusowy SUV ?

Rolls-Royce Cullinan – czy taki będzie luksusowy SUV ?

Wkrótce na rynku pojawi się ekskluzywny SUV marki Rolls-Royce. Graficy z rmcardesign zaprezentowali jego komputerową wizualizację.

Obecnie najdroższym SUV-em na rynku jest Bentley Bentayga, którego ceny rozpoczynają się od około 237 000 dolarów. W roku 2018 do sprzedaży wejdzie Rolls-Royce Cullinan – droższy o blisko 100 000 dolarów od swojego konkurenta. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma planuje produkcję na poziomie 1000 sztuk rocznie, z czego większość trafi do zamożnych klientów z Europy.

Pierwszy prototyp powstał na bazie skróconej wersji modelu Phantom Series II. Zdaniem brytyjskiej firmy właśnie takie wymiary powinno mieć nadwozie nowego SUV-a, przy czym przedstawiciele luksusowej marki zaznaczają, że auto będzie wyróżniać się indywidualną stylizacją i z pewnością nie będzie wyglądać, jak podniesiony Phantom.

Pod maską znajdzie się mocarny silnik V12, a jedną z ciekawostek będzie zawieszenie, które zaoferuje niespotykany wcześniej komfort jazdy, porównywalny zdaniem Rolls-Royce’a do lotu na „magicznym dywanie”. Ponadto, nowy SUV przejmie część komponentów z BMW X7, które już niedługo pojawi się na rynku.

Cullinan ma równie dobrze sprawować się na ubitych drogach, jak i w terenie, ale jego głównym przeznaczeniem będą ulice najmodniejszych miast świata.

Źródło: rmcardesign.com, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress