Select Page

„Ścigacz” na tor off-roadowy…

„Ścigacz” na tor off-roadowy…

Niezbyt często pokazujemy pojazdy, które nie mają napędu na cztery koła, tym razem zrobimy wyjątek dla dość specyficznego motocykla…

Ścigaczem po torze off-roadowym … czyli jak przekształcić torowy motocykl Ducati wart 25 000 dolarów w terenową maszynę, która doskonale sprawdzi się na piaszczystych szlakach.

Jeden z dilerów Ducati z Portland w Stanach Zjednoczonych stworzył jedyny na świecie projekt motocykla 1199 Panigale S przystosowanego do jazdy terenowej. „Organizujemy doroczne wycieczki off-roadowe dla naszych przyjaciół, podczas których przemierzamy niedostępne szlaki”, komentuje Arun Sharma, manager salonu MotoCorsa. „W tym roku planowaliśmy wykorzystać zestaw opon Continental TKC80, które za namową jednego z uczestników wyprawy zainstalowaliśmy w nowym Panigale”.

Oprócz terenowego ogumienia zamontowanego na nowych felgach, zespół MotoCorsa zastosował nowe tarcze hamulcowe i zwiększył prześwit motocykla, opuszczając przedni widelec i „wyciągając” amortyzatory. System zawieszenia zastosowany w 1199 Panigale S jest sterowany przez komputer pokładowy, dzięki czemu po podłączeniu laptopa udało się też uzyskać bardziej miękkie resorowanie poprzez odpowiednią zmianę ustawień.

Dodatkowo, motocykl zyskał specjalnie zaprojektowane osłony ochronne i „bojowy” lakier. Jego możliwości można podziwiać na poniższym filmie:

źródło. mototarget

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress