Select Page

Advertisement

Sprawdzian wytrwałości dla RMF 4RACING Team na Polskim Safari

Sprawdzian wytrwałości dla RMF 4RACING Team na Polskim Safari

Podczas drugiego dnia Polskiego Safari zawodnikom RMF 4RACING Team przyszło zmagać się nie tylko z wymagającą trasą i rywalami, ale także z własnymi rajdówkami. Problemy techniczne napotkały obie ekipy startujące w rajdzie. Dzięki determinacji i woli walki obie ekipy ukończyły rajd. Co więcej RMF 4Racing Team zajął 1 miejsce w klasyfikacji zespołów.

Dzień pełen niespodzianek rozpoczął się od problemów z samochodem Aleksandra „Faziego” Szandrowskiego i Rafała Płuciennika. Już podczas pierwszego sobotniego przejazdu w rajdówce zaczęły występować problemy z elektryką. Mechanicy podczas serwisów starali uporać się z tym problemem, tak aby załoga mogła ukończyć rajd. Wysiłki całego zespołu nie poszły na marne. Zawodnicy ukończyli Polskie Safari zajmując 5 miejsce w grupie TH.

Od pierwszego odcinka bardzo mocno zaatakowaliśmy. Jednak ten sport ma takie uroki, że samochody lubią się psuć. Od niemal samego początku mieliśmy dziś kłopoty techniczne związane z dostawami prądu w samochodzie. Najważniejsze jest to że udało nam się ukończyć ten rajd, zajmując przy tym 5 miejsce w grupie TH – komentuje Rafał Płuciennik.

Drugiej załogi RMF 4RACING Team również nie omijał pech. Jednak Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa dzięki swej wytrwałości i sportowej ambicji ukończyli rajd, w końcowej klasyfikacji wskakując na „pudło”. Krzysztof Biegun nie krył radości z tego powodu:

Dzisiejsza trasa była bardzo wymagająca dla sprzętu. Mieliśmy problemy z silnikiem i skrzynią biegów w naszej rajdówce. Niemniej jesteśmy z Olą niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się ukończyć rajd, zajmując przy tym 3 miejsce w grupie OPEN.

Polskie Safari okazało się bardzo wymagającym rajdem, zarówno dla zawodników, jak i ich maszyn. Piaszczyste podłoże, tworzące się na nim koleiny i jamy wymagały od zawodników maksymalnego skupienia. Z tymi warunkami nie radziły sobie również samochody. Na szczęście determinacja całego teamu i umiejętność walki z problemami technicznymi przyczyniła się do końcowego sukcesu RMF 4RACING Team w końcowej klasyfikacji zespołów.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress