Select Page

Advertisement

Suzuki Ignis na Paris Motor Show 2016

Suzuki Ignis na Paris Motor Show 2016

Podczas salonu Paris Motor Show Suzuki prezentuje swój najnowszy model – Ignis.

Oprócz stylowego nadwozia, nowy Ignis oferuje doskonałą widoczność, kompaktowe rozmiary ułatwiające eksploatację, przestronną kabinę pasażerską, pojemny bagażnik oraz doskonałe właściwości jezdne – nawet na wyboistych drogach. Celem projektantów było stworzenie kultowego crossovera o cechach charakterystycznych dla Suzuki.

Ignis wyróżnia się prostymi liniami i przetłoczeniami, które podkreślają charakter tego modelu, a jednocześnie zawiera wiele elementów stylizacyjnych nawiązujących do innych modeli Suzuki, jak Cervo i pierwszej generacji Vitara czy Swift poprzedniej generacji.

W modelu Ignis zastosowano wiele elementów wykonanych z lekkiej stali o wysokiej wytrzymałości, co pozwoliło uzyskać niską masę własną samochodu przy zachowaniu wysokiej sztywności konstrukcyjnej.

Ignis napędzany jest silnikiem benzynowym 1,2 DUALJET, zapewniającym dobre osiągi i wysoką wydajność paliwową. Jednostka ta może współpracować z układem SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) typu „mild hybrid”, zapewniając jeszcze niższe zużycie paliwa.

Na pokładzie modelu Ignis znalazły się kamery stereo, które wykrywają obiekty znajdujące się przed samochodem, ustalając ich rozmiar i kształt. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań, jak system zapobiegania kolizjom Dual Camera Brake Support (DCBS), system ostrzegania o niezamierzonym zjechaniu z pasa ruchu oraz system ostrzegania o niekontrolowanych ruchach samochodu.

Kierowca może podłączyć swój smartfon do pokładowego systemu i uzyskać dostęp do kompatybilnych aplikacji poprzez ekran dotykowy modelu Ignis. Za sprawą kart SD z mapami można też korzystać z systemu nawigacji satelitarnej.

Źródło: Suzuki, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress