Select Page

Advertisement

Targi Outdoor – trendy i nowości na sezon wiosna – lato 2017

Targi Outdoor – trendy i nowości na sezon wiosna – lato 2017

W dniach 13 – 16 lipca b.r. w niemieckim Friedrichshafen odbyła się 23. edycja Targów OutDoor 2016. Niezwykle prestiżowa dla branży impreza zgromadziła ponad 21,5 tysiąca odwiedzających, łącznie z 92 krajów. Na przestrzeni 12 hal wystawiło się aż 960 producentów z 40 krajów. W czasie imprezy zaprezentowane zostały najciekawsze nowości na sezon wiosna – lato 2017.

Odbywające się nad Jeziorem Bodeńskim Targi Outdoor były okazją do spotkania ludzi ze środowiska outdoor – oprócz producentów i odwiedzających nie zabrakło licznie zgromadzonych dystrybutorów, dziennikarzy, blogerów , wspinaczy i podróżników. Mieli oni okazję do wymiany uwag na temat kondycji branży i zmieniających się w niej trendów. W czasie targów nie zabrakło specjalistycznych szkoleń i warsztatów, również tych dotyczących efektywnego prowadzenia biznesu.

Podczas eventu dało się zauważyć dwa równoległe trendy. Producenci bardziej niż dotychczas położyli nacisk na zaprezentowanie nowości w segmencie sprzętu i obuwia, kosztem odzieży. Istotną tendencją jest również nacisk na elegancję wśród produktów – wyraźnie daje się odczuć zbliżenie do segmentu lifestyle. Nie jest tajemnicą, iż producenci, zachowując techniczny charakter produktów, coraz większy nacisk kładą na nieszablonowy design, wzornictwo czy kolory. Doskonale widoczne jest to na przykładzie największych producentów, takich jak Marmot, Patagonia, Aku czy Teva, jak i wśród mniej rozpoznawalnych brandów.

Kolejna, 24. już edycja Targów OutDoor odbędzie się w dniach 18 – 21 czerwiec 2017. Oficjalny serwis imprezy znajduje się na http://www.outdoor-show.com/.

targi

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress