Select Page

Advertisement

Towarzyska Liga Terenowa 2015 – czyli kwintesencja off-road’u

Towarzyska Liga Terenowa 2015 – czyli kwintesencja off-road’u

W przyszłym roku Towarzyska Liga Terenowa proponuje aż siedem imprez.

Cztery z nich to rajdy typowo sportowe w formie rywalizacji na przeprawowej pętli, nazwane na potrzeby naszego cyklu TLT H2x2. Spotykamy się  w czterech porach roku na terenie mazowieckiej Kuklówki k/Radziejowic i podczas jednodniowych zawodów wyłaniamy najlepsze załogi poszczególnych eliminacji. Trasa jaką przygotujemy dla Was będzie bardzo zróżnicowana- oprócz szybkich odcinków szutrowych, znajdą się na niej także partie typowo przeprawowe wymagające użycia wyciągarek i uważnego pilotażu. Nie zabraknie zjazdów i podjazdów, sekcji kamiennych, błotnych oraz sprytnych mini trawersów. Te jednodniowe spotkania dostarczą sporą dawkę adrenaliny i spowodują, iż cały cykl Towarzyskiej Ligi Terenowej stanie się bardziej emocjonujący a ilość poszczególnych rund pozwoli na łatwiejsze odrabianie ewentualnych strat punktowych.

Oprócz nowości jaką jest cykl imprez spod znaku TLT H2x2 proponujemy również nasze trzy sprawdzone i cieszące się znakomitą opinią bywalców imprezy przeprawowe, na których wynik zależy od ilości zdobytych fotopunktów, dokładności w przejeździe triali oraz sprawności na odcinkach specjalnych. Będą nimi kolejno wiosenna VII Zmotka Długosiodło, letnie IV Squszewskie Komarki oraz jesienna XIII Zmota Challenge. Na każdej z tych imprez znajdziecie urozmaicone próby terenowe wiodące przez bagniste tereny, ciekawe sekcje piaskowe oraz wymagające kunsztu i obycia w terenie powietrzne trawersy i zjazdy. Każda z przeprawówek oferuje ponadto przepiękny turystyczny roadbook pozwalający nacieszyć oczy bogactwem przyrody i pięknem krajobrazu.

W roku 2015 towarzysko rywalizujemy w trzech klasach :

– PL 3 Ekstrem. Zmoty samochodopodobne. Koła maksymalnie 42 cale + maksymalnie 3 dowolne wyciągarki
– PL 2 Turystyk. Samochody osobowe o niemodyfikowanej karoserii. Koła maksymalnie 37 cali + maksymalnie 2 wyciągarki. Wyciągarka mechaniczna dopuszczona tylko w przypadku występowania takowej w seryjnym modelu. Samochody wagi lekkiej typu Samurai dopuszczona tylko jedna wyciągarka elektryczna. Wszelkie zmoty samochodopodobne bez wyciągarek.
– PL 1 Przygoda. Samochody osobowe o niemodyfikowanej karoserii. Koła maksymalnie 33 cale + 1 wyciągarka elektryczna.

Terminy:

Cykl TLT H2x2  Kuklówka k/Radziejowic – Mazowsze
zima – 7 marca,
wiosna – 16 maja,
lato – 1 sierpnia,
jesień – 26 września

Imprezy przeprawowe
VII Zmotka – Długosiodło woj. mazowieckie 24-26 kwietnia
IV Squszewskie Komarki – Wyszków woj. mazowieckie 19-21 czerwca
XIII Zmota Challenge – Rutka Tartak woj. podlaskie 23-25 października

Zapraszamy do rywalizacji w kumpelskiej atmosferze. Na naszych imprezach każdy znajdzie odpowiednio dobrany do swoich umiejętności oraz pojazdu teren i mnóstwo przygód.

Wszelkie informacje i wyniki są uaktualniane na stronie ligowej:  www.tlt4x4.pl

Do zobaczenia w terenie

Marcin Francuz & ekipa adrenalinka.pl

Miło nam, że w 2015 zostaliśmy Patronem Medialnym imprez cyklu TLT4x4 i przygotowywanych przez zespół Adrenalinka.pl – będziemy na bieżąco informować Was o nadchodzących imprezach off-road oraz pokazywać relację z ich przebiegu.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress