Select Page

Advertisement

TransPolonia Diagonala, czyli strzał w sam środek Polski!

TransPolonia Diagonala, czyli strzał w sam środek Polski!

TransPolonia to tygodniowa impreza turystyczno-przygodowa. Trochę zwiedzania, trochę upalania… Do tej pory Marcin i Zuza z adrenalinka.pl szukali terenów do turystyki off-roadowej spod znaku TransPolonii raczej na obrzeżach Polski. Teraz postanowili uderzyć w samo centrum kraju.

 

TransPolonia Diagonala zaczyna się na Kielecczyźnie, kończy na Kujawach. Zadanie dla organizatorów niełatwe. Trzeba ominąć duże miasta: Kielce, Radom, Warszawę i Łódź. Przeciąć magistralę kolejową, trasy S7, S1…

 

Pojechaliśmy na pierwszą imprezę zorganizowaną przez adrenalinka.pl na tej trasie. Choć to sam środek Polski, na Diagonali było przepięknie i dziko… Brody na rzekach, którymi dziś przejeżdżają już tylko traktory. Stare trakty, które obecnie przypominają obrośnięte tarniną wąwozy – spływa nimi woda z okolicznych wzgórz. Bukowe lasy – jak w Bieszczadach. Wapienne skałki i kamieniołomy Jury Zawierciańskiej. Ruiny zamków – orlich gniazd. Piaski Pustyni Błędowskiej. Ścieżki wijące się nad Pilicą, Wartą, Prosną. Drogi między polami, po których został jedynie ślad w postaci zarośniętej miedzy. Na koniec przepiękne lasy i jeziora Pojezierza Żnińskiego. A dla chętnych upalanie na torfowisku… Naszym zdaniem Diagonala to strzał w dziesiątkę!

tekst: PS; foto: adrenalinka.pl

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress