Select Page

Advertisement

VI Maramuresz zimowy – 4×4 & SUV snowsafari Karpaty!

VI Maramuresz zimowy – 4×4 & SUV snowsafari Karpaty!

Po raz kolejny Maramuresz.com zaprasza na swój autorski projekt:
„Atakujemy Karpaty w scenerii zimowej. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na narty z dala od opatrzonych alpejskich, bądź przepełnionych podhalańskich kurortów, to ten wyjazd jest dla Ciebie. Mało tego – zabierz ze sobą rodzinę, wszystkie dzieciaki mile widziane!

Od 2004r. jako Maramuresz.com jeździmy do Rumunii eksplorować karpackie ostępy, a od 6 lat robimy to również zimą. Jak co roku, tak i tym razem zapraszamy Was na niezapomnianą włóczęgę po karpackich szlakach i bezdrożach połączoną ze swego rodzaju ski-safari, czyli odkrywaniem stoków nierzadko kompletnie nieznanych, za to na pewno wartych zainteresowania.

Trasa imprezy dobrana tak, by zadowolić zarówno poszukiwaczy wrażeń off-road, genialnych widoków, lokalnych klimatów i miejscowej ciorby, a także zaspokoić potrzeby socjalno-bytowe: wygodne pensjonaty, przyzwoite stoki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów narciarstwa i snowboardingu. Infrastruktura przystokowa przeróżna – od 40-letnich drewnianych krzesełek, do nowoczesnych gondoli z 2012r.

Niekoniecznie potrzebować będziemy 35” opon, tak naprawdę powinien wystarczyć jakikolwiek napęd 4×4, więc wszelkie auta SUV również są mile widziane 🙂 Przydatne mogą się okazać łańcuchy oraz wyciągarka, ale jeśli ich nie macie, na pewno też sobie poradzimy, od czego są łopaty, liny i nieco zapału do pracy.

Formuła imprezy pozostaje niezmienna, czyli rano wstajemy, spędzamy 4-5h na stoku, po południu przemieszczamy się bezdrożami i mniej uczęszczanymi drogami, nierzadko kosztując nieco delikatnej przeprawy w kierunku następnego ośrodka narciarskiego. Lata spędzone na organizacji imprez w Rumunii dają mi pewną dozę doświadczeń i pewności w doborze tras, pensjonatów i stoków, na których będziemy oddawać się białemu szaleństwu.

Tak więc na pewno odwiedzimy oldskulowe ośrodki, gdzie czas jakby się zatrzymał, ratraki jeżdżą, albo i nie, ale za to na stokach pusto, a poza nimi jest sporo możliwości zabawy „off-piste”. Z pewnością także będziemy mieli okazję przetestować najnowsze kanapy i systemy naśnieżania w okolicach słynnej Transalpiny, gdzie zdarzają się trasy o długościach przekraczających 2,5km. Jeśli tylko warunki pozwolą, a zima szykuje się poważna – będzie możliwość zakosztowania prawdziwego freeride’u w tajnych miejscówkach głęboko w górach, dokąd dowiozą chętnych skutery śnieżne. Obszar naszych działań to Góry Apuseni, Transylwania, Parang, Sureanu, Vulcan. Może nawet uda się nam dotrzeć do Brasova w okolice zamku w Bran i stoków w Poiana Brasov. Wracając zahaczymy o perłę Siedmiogrodu, czyli Sighisoarę, gdzie urodził się słynny Vlad Palownik.”

Więcej o wyprawie na www.maramuresz.com

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress