Select Page

Advertisement

Volvo XC60 w wersji R-design

Volvo XC60 w wersji R-design

Volvo pokazało usportowione wersje modeli XC60, S60 i V60, które otrzymały tradycyjne oznaczenie R-Design i… czerwony kolor nadwozia. Producent zapewnia jednak, że typowy lakier Rebel Blue pozostanie w ofercie.

Najbardziej charakterystycznym elementem nowych aut są pięcioramienne felgi ze stopów lekkich o wzorze dostępnym wyłącznie z pakietem R-Design. W modelach S60 i V60 ich maksymalny rozmiar to 19 cali, a w XC60 – 20 cali. We wszystkich modelach serii 60 zniknęły pionowe światła do jazdy dziennej umieszczone obok reflektorów. Teraz lampy przednie są szersze, a wspomniane światła zamontowane są poziomo w zderzaku przednim. Nowością jest także czarny, błyszczący grill chłodnicy i nowe przetłoczenia na masce. W wersji R-Design nie zabrakło także wkomponowanych w karoserię spojlerów i dyfuzorów.

W środku wersję R-Design poznamy po sportowych fotelach kubełkowych oraz oznaczeniach R-Design na sportowej kierownicy i na innych elementach wnętrza. Z kolei analogowe zegary zostały zastąpione wyświetlaczami TFT.

xc60-1Samochody z pakietem R-Design otrzymają usportowione zawieszenie z twardszymi sprężynami i amortyzatorami. Modele S60 i V60 będą obniżone o 15 mm. W wersjach z automatycznymi skrzyniami biegów pojawią się łopatki przy kierownicy służące do sekwencyjnej zmiany przełożeń. W modelu S60 T6 AWD o mocy 304 KM sprint do setki zostanie skrócony z 6,1 do 5,9 sek. Osiągi da się jeszcze bardziej poprawić po wgraniu fabrycznego programu Polestar podnoszącego moc do 329 KM i moment obrotowy z 440 na 480 Nm. Pakiet Polestar będzie dostępny także dla innych odmian silników benzynowych i Diesla.

Wersję R-Design będzie można łączyć z każdą wersją silnikową modeli S60, V60 i XC60.

Źródło: Volvo, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress